Brak dostępu do danych po awarii dysku

Witam,

Mam laptop Toschiba Satelite L25 S121. W grudniu, podczas pracy na nim, zawiesił się system i musiał go zrestartować. Po restarcie nie chciał się już załadować Windows XP. Kolega wpadł na genialny pomysł – wymontował mój dysk i podłączył poprzez USB z innym komputerem. Wyskoczył komunikat, iż sprzęt pobiera zbyt wiele energii i musi zostać odłączony.

Dysk okazał się jednak dobry Na drugą partycję został wgrany system operacyjny. Niestety nie mogę się dostać do plików na pierwszej partycji, które były na pulpicie i w Moich Dokumentach – gdy próbuję wejść, wyskakuje komunikat o odmowie dostępu. Wcześniej miałem te dane pod hasłem z profilu użytkownika.

Próbowałem włączyć proste udostępnianie, ale w opcjach folderu nie mam „ustawienia zaawansowane”. Czy jest jakiś sposób, żeby dojść do tych danych w Moich Dokumentach? Słyszałem, że może trzeba wymontować dysk i podłączyć go poprzez kabel z komputerem stacjonarnym (ale nie poprzez USB).

Pozdrawiam,

Tobiasz

Zapewne masz XP Home, a tam to trzeba robić w trybie awaryjnym.

Ewentualnie użyć tej metody do odblokowania zarządzania uprawnieniami plików i folderów w trybie normalnym.

Dziękuję! Twoje wskazówki bardzo mi pomogły i już odzyskałem wszystkie dane.

Pozdrawiam,

Tobiasz