Brak dostępu do dysku C z poziomu administratora, Vista

Witam.

Miałem problem z plikiem, który zabierał mi dużo wydajności z RAMu i CPU`u, nie pamiętam już jego nazwy, ale przez niego nic nie chciało mi się ładować itd itp… Można go było wykasować na kilka sposobów, pierwszy wejść i usługi i wyłączyć funkcje Windows Seacher. Po wejściu okazało się, że niestety nie mam takowego, myślę sobie… co to za zonk. Postanowiłem wejść do C->windows->bla bla bla-> system 32. W tym katalogu znalazłem nieszczęsny plik i chciałem go wykasować, jednak jak się okazało nie mam do niego dostępu, ale dlaczego? Byłem na administratorze. Idąc dalej chciałem dodać uprawnienia, abym mógł z plikami robić co mi się podoba… Przez omyłkę usunąłem prawo dostępu do dysku C… Proszę o pomoc, a nie o pisanie komentarzy typu: “straszna głupota” - do tego doszedłem SAM. Napiszcie co mogę zrobić w tej sytuacji. Nie mam żadnych praw administratorskich nie mogę zmieniać ani dodawać usług wchodzić w msconfig i w tego typu “rzeczy”, dysk w komputerze widziany jest pod nazwą Acces Denied (wstęp zastrzeżony z polska bodajże), plików z internetu również nie mogę zapisywać.

Z góry dzięki za pomoc.

Próbowałeś utworzyć inne konto administratora zalogować się dodać prawa potem usunąć konto ??

Możesz spróbować zrobić to przez konsole

Wcale nie głupota :slight_smile: zdarza się najlepszym sam czasami strzelam takie gafy, że łapie się za czoło i głowie jak rozwiązać problem który jest prosty jak budowa cepa.

P.S. Na szczęście microshit nie zapomniał o ukrytym koncie super admina, nie wiem tylko dlaczego domyślnie jest wyłączone czysty debilizm no ale cóż

Próbowałem z innego konta. Na Zarządzanie komputera nie mogę wejść bo wyskakuje komunikat brak dostępu. Myślisz, że program typu unlocker załatwił by problem ?

ty te prawa zdjąłeś dla wszystkich użytkowników razem z adminem czy tylko na swoje konto ?

Jak takie coś zrobiłeś absolutnie dla wszystkich to masz niezłą bubę.

Do edytora rejestru się dostaniesz ?

Próbuj może ten unlocker coś ci da

W xp na płytce instalacyjnej dało się naprawić instalkę z tzw. drugiej konsoli czyli przeinstalowywał system ale nic nie usuwał nie wiem czy vista ma takie coś.

Żeby włączyć tego domyślnego admina możesz użyć Offline NT Password & Registry Editor. Musisz tylko sćiągnąć plik i nagrać bootowalne CD. Ja mam Vistę i zadziałało (włączenie konta admin i zresetowanie hasła).

Powodzenia

Link to stronki z programem

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/