Brak dostępu do dysku D po formatowaniu

Witam! Mam następujący problem:

Po sformatowaniu dysku C i ponownym wgraniu systemu XP nie mogę dostać się do żadnego pliku, który znajduje się na dysku D. Przy otwieraniu folderów wyświetla się błąd: “Odmowa dostępu”, natomiast przy otwieraniu aplikacji: “System WIndows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu”. Proszę o pomoc, ponieważ na dysku D mam wiele cennych danych i nie chciałbym ich utracić.

Wszystko stracone najprawdopodobniej miałeś hasło na poprzednim systemie a prywatne pliki były zastrzeżone a dane na dysku D: były zaszyfrowane - pewnie zielone nazwy plików były. Ty o tym nie wiedziałeś i zrobiłeś formata. Gdybyś zrobił kopie certyfikatu użytkownika i po formacie wprowadził go do obiegu w systemie to wszystko byłoby OK. Pozostaje odesłać dysk do jakieś firmy zajmującej się tymi problemami o ile gra warta jest świeczki

To nie wiedziałem, że te zabezpieczenia w Windowsie dotyczące prywatnych plików itp. są aż tak skuteczne…

Mi się wydaje, że być może nie masz praw administratora i w tym tkwi problem. Ewentualnie spróbuj odpalić jakiegoś Linuxa np. Ubuntu LiveCD i z jego poziomu dostać się do żądanych plików. Powinno się udać.

Nic nie jest stracone. Otwórz “Mój komputer”, PPM na dysku D, wybierasz Właściwości, Zabezpieczenia i przejmujesz zawartość dysku dla swojego konta.

możesz trochę jaśniej?? mam tylko zakładkę UDOSTĘPNIANIE

“Zabezpieczenia i przejmujesz zawartość dysku dla swojego konta” - nie widzę nic takiego

Co ty pierdzielisz co ma stracone :?: :smiley: Najprawdopodobniej miał na dysku D: wirusa który podczas formatowania C: przeskoczył do pamięci i po przeinstalowaniu systemu zagnieździł się z powrotem na dysku C:

WEŹ ZAINSTALUJ SOBIE COMBOFIKSA PRZESKANUJ NIM SYSTEM I WTEDY SPRÓBUJ ODPALIĆ DYSK D:.

przeskanowałem system COMBOFIXEM i nic to nie dało :frowning: co robić? :frowning:

A zrób jeszcze tak: Otwierając folder u góry masz pasek zadań a w nim ścieżkę dostępu do folderu np:

C:/Pulpit/nowy folder i w tej ścieżce wybież sobie dysk D: i odpal jego ikonę ( ale pamiętaj chodzi o pasek adresu w folderze a nie w MOIM KOMPUTERZE ) jeżeli ci się odpali dysk D: i w ten sposób na niego wejdziesz to masz wirusa w systemie a jeżeli to nic nie da to nie wiem.

Acha jeżeli przedtem na dysku D: wszystkie foldery były podpisane zieloną czcionką to danych już nie odzyskasz.

wciąż ODMOWA DOSTĘPU :frowning:

pliki nie były podpisane zieloną czcionką…

No to ci nie pomogę :? :frowning: bo jeżeli masz namieszane z uprawnieniami to zdalnie nie pomogę bo trzeba by pokombinować bo nie wiadomo jakie uprawnienia z jakiego konta i dla kogo były przyznane przedtem dla dysku D: ale to idzie na pewno obejść ale nie tak prosto.

kazek31 , tutaj się nie pie****eli. :evil:

pawlas , Menu Start -> Uruchom… ->wpisz cmd

W oknie Wiersza poleceń wpisujesz:

cacls D:\

Jeśli po potwierdzeniu pojawi się tylko

D:\ ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM:(OI)(CI)F

to wpisz

gdzie pogrubione zastępujesz twoją nazwą konta w Windows.

ewentualnie:

PPM na dysk do którego nie masz potencjalnego dostępu, wybierasz Właściwości zakładka Zabezpieczenia, dla swojej nazwy użytkownika powinieneś mieć wszystko zaznaczone na Zezwalaj

bo to typowa sytuacja w przypadku braku uprawnień

zainstaluj program TestDisk i nim spróbuj odzyskać dane

DEFCO247 zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i wyskoczyło “przetworzono katalog: D:”

DEVIL33 - nie mam zakładki ZABEZPIECZENIA , jedynie UDOSTĘPNIANIE

w dalszym ciągu nie mogę w nic wejść na dysku D , help…

:lol: Bo posiadasz Windows XP HE a nie Pro. :wink:

Zainstaluj program TestDisk

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … otoRec+6.9

a tu masz krok po kroku:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

Posiadam Windows XP PRO SP2 :wink: ok pobawię się z tym TestDiskiem i napiszę czy coś pomógł

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

oto i cała filozofia

:slight_smile:

zabawa tym programem może doprowadzić do utraty danych

:frowning:

trochę się pospieszyłem z werdyktem ;p dziękuję serdecznie za pomoc :slight_smile: LEON ZAWODOWIEC =) temat do zamknięcia :slight_smile:

Witam,

Mam podobny problem jak kolega. Właśnie przeinstalowałem system i i nie mam dostępu do kluczowych dokumentów… Postępowałem zgodnie z instrukcja Leona, ale dalej nic. Owszem foldery już nie są “zielone”, ale wszystkie pliki w nich zawarte już tak…