Brak dostępu do dysku E

Witam, jeżeli zły dział to z góry przepraszam ale mam sprawę nie cierpiącą zwłoki.

 

 Mianowicie, dzisiaj rano odpalając komputer wyskoczyło sprawdzanie dysku E, które nie chce się dokończyć tak jakby zacinało się pod koniec i kaplica trzeba resetować komputer i omijać to sprawdzanie. System straaasznie wolno się ładuje, ikony na pulpicie itd. trzeba na prawdę długo czekać żeby wszystko się załadowało po pominięciu tego sprawdzenia. Aktualnie odpalają mi tylko przeglądarki, cokolwiek bym nie chciał zrobić np włączyć mój komputer czy też otworzyć jakiś folder zacina się wszystko albo po prostu nie otwiera tego co chce, nawet kiedy na pulpicie kliknę PPM nic się nie dzieje. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam na tym dysku dosyć dużo danych, których nie chciałbym stracić bo na pewno najłatwiej byłoby przeinstalować system ale chce tego uniknąć. Dysk twardy to Seagate Barracuda 7200.10 , 250gb.

No to zgrywaj dane i daj screen smart ze dysku z HD Tune, opcja health.

Jest problem, nawet ściągnać programu nie moge… nie odpala ściąganie. Próbowałem z dwóch stron.

No to ściągnij na innym kompie i przenieść na pendrive i masz.

Zacielo się wszystko, po restarcie juz nawet pulpit się nie laduje tylko czarny ekran i kursor myszki…

Podłącz dysk do innego kompa i NAJPIERW zgraj dane.

Moim zdaniem dysk ci pada i jest na wykończeniu, ściągnij HDD Regenerator albo MHDD wypal na płytę odpal tego kompa z płyty przeskanuj dysk i daj znać co i jak.

Zobaczę jeszcze z tym HDD regenerator i dam znać jak poszło. Jeszcze prosiłbym o propozycje jakiegoś dysku pod złącze SATA II. Wyczytałem, że mój obecny dysk właśnie takie złącze posiada. Mówię o propozycjach dysku bo cos przeczuwam, że pada i będzie trzeba nowy kupić…

Zanim zaczniesz coś robić zgraj dane.

 

Może być sata III, coś z WD seria blue,black.

Pewnie idiotyczne pytanie ale jak zgrać dane skoro nawet pulpit się nie laduje :confused:

Cześć,

 

Wystarczy uruchomić komputer z płyty/ pendrive z dowolną dystrybucją Linuksa w wersji LiveCD i skopiować niezbędne dane.

Lub podpiąć dysk do drugiego kompa.

Udało mi się odpalić w końcu to hd tune, zrobiłem te testy i takie o to wyniki, nie wiem czemu tylko w zakładce health jest pusto :frowning:

Jest to dość stara wersja programu.

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

 

Czy na innym komputerze lub spod Linuxa (który lepiej sobie radzi z uszkodzonym systemem plików od Windowsa) masz dostęp do plików.

Zrobiłem jak powiedziałeś, http://postimg.org/image/4uzv2kwa7/

C5 to sektory oczkujące na remap.

C6 jest to parametr krytyczny, może wskazywać na defekt powierzchni dysku.

Parametr C7 wskazuje na błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem, na początek zmień kabel sygnałowy SATA i port na płycie głównej, monitoruj Wartość Raw tego parametru (czy nie wzrasta).

 

Czy dostałeś się do danych?

 

Dysk trochę już przepracował (18448 godzin) i zawsze jest ryzyko że dysk przestanie działać.