Brak dostępu do dysku G,podpiętego jako slave

Bardzo pilnie proszę o pomoc. Koleżance padł system, mam jej komp u siebie. Na dysku praca magisterska do oddania na już. Podpięłam dysk do mojego komputera, ale nie mogę na niego wejść. Wyświetla się niepoprawny parametr, brak dostępu do dysku, system RAW. Stan dysku ok, sprawdzałam, uruchomiłam Acronis True Image, ale mogę zapisać obraz tylko na CD, DVD nie obsługuje, mam wersję 9, z gazetki. Jest jakiś problem z dostępem do sektora. Pojemność dysku ponad 29 GB, nie mam tylu płyt! Nie wiem jak to w inny sposób wykonać, może jakimś innym programem, nic mi w tej chwili nie przychodzi do głowy. Jej komputer podobno w ogóle nie daje się uruchomić, więc pomyślałam, że najpierw zgram dane, a potem wezmę się za jego reanimację. Proszę o jakieś rady.

chkdsk x: /F

x to oczywiście ten dysk

próbowałaś?

a twój pod te same kabelki chodzi? :?:

Odzyskiwanie danych ? Pozamienia nazwy plików, trochę je pomiesza ale będą dostępne, zarezerwuj sobie na dysku wystarczającą ilość miejsca na odzyskane dane.

Lub jakiś system Live CD i odpal jaj kompa z takiej płytki Linuks lub XP w wersji Live CD

Program testdisk radzi sobie z systemem RAW: http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.9.win.zip

Problemy z RAW: http://komputery.katalogi.pl/Dysk_w_sys … 37811.html

http://komputery.katalogi.pl/System_pli … 02250.html

http://komputery.katalogi.pl/Zniknela_p … 58858.html

http://www.man.lodz.pl/LISTY/WINNT/2005/08/0343.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic946026.html

U siebie nie mogę wykonać polecenia chkdsk na tym dysku. Myślę, czy nie spróbować na kompie koleżanki z konsoli odzyskiwania? Nie mam pomysłów jak się za to zabrać. To co mam aktualnie, to info i taki sam w treści log z Acronis.

381812966Ania_dysk.JPG

Spróbuj testdiska. Link podałem wcześniej.

A wiadome jest z jakiego powodu komputer przestał chodzić?

Testdisk odpaliłam, odzyskałam partycję systemową, druga widnieje jako miejsce nieprzydzielone i znów mam zgryz, nie wiem czy tę drugą też mogę Testdiskiem odzyskać, zaraz zobaczę, zawiera właśnie te ważne dane do odzyskania. Czemu padł system to zagadka, koleżanka odeszła na godzinę od komputera i dziecko uruchomiło jakąś grę z płytki, dodaję, że gra legal, zakupiona w sklepie i już jakiś czas używana.

P.S. Drugiej partycji odzyskać nie mogę przy pomocy TesDisk, nie wiem czy coś źle robię? W “Zarządzaj” istnieje, ale tak jak pisałam wyżej, jako miejsce nieprzydzielone i nie wiem co można jeszcze zrobić?

Opis jak znaleźć zaginioną partycję jest tutaj: http://komputery.katalogi.pl/Zniknela_p … 58858.html

Wewnątrz tego linku są jeszcze informacje o dwóch programach, które można użyć. Nie wiem, czy tak jest, bo ja ich w takiej sytuacji nie sprawdzałem.

PS Jeżeli uda się odczytać dane, zrób backup, ten dysk może już długo nie pochodzić.

PS2 Mam nadzieję, że wszelkie indeksowanie, przywracanie, kosz i inne rzeczy, które mogą coś zapisywać na ten dysk zostały wyłączone.

PS3 Tylko nie rób prób z FIXMBR i FIXBOOT!!