Brak dostępu do dysku - RAW

Witam.

Mam taki problem. Otóż sciągnąłem sobie Knoppixa i zainstalowałem go na pamięci USB. Podłączyłem pod komputer. Uruchomił się Linux, pograłem sobie w gierki na nim, pochodziłem po internecie i chciałem ponownie uruchomić komputer. Komputer się ponownie uruchomił, wyjąłem pamięć USB ale system Windows 7, który miałem zainstalowany na jednym z dysków się nie uruchomił. Zamiast niego, uruchomiło się narzędzie do odzyskiwania systemu Windows Vista, z innego dysku. Miałem kiedyś na tym dysku Windows Vistę, ale po jakimś czasie ją usunąłem, sformatowałem cały dysk jako jedną partycję i miałem potem na nim ważne dane. Teraz, cały ten dysk jest widoczny jako partycja o systemie plików RAW. Nie można w nią wejść. Czy w jakiś sposób można naprawić ten dysk? Dane na nim są bardzo ważne. Dysk ma 320GB. Programy do odzysku danych jednak dziwnie pokazują. Pokazują, że na tym dysku są 3 partycje:

  1. NTFS 100MB

  2. 54 GB (tyle miała partycja systemowa, kiedy miałem Windowsa Vistę)

  3. Unidentified 411.07 GB

Czy ma ktoś jakiś pomysł by przywrócić te wszystkie dane, które na nim są?

Hej,

A próbowałeś posłużyć się programem Test Disk? Tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku w języku angielskim, a tutaj w języku polskim. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus