Brak dostępu do folderu

Hey, mam taki problem… mianowicie kiedyś przez przypadek przeniosłam folder z waznymi dla mnie plikami do innego folderu, który prawdopodobnie po jakiejs aktualizacji pojawił mi się na innym dysku niż mam zainstalowany system. Było to parę lat temu za czasów, kiedy jeszcze miałam XP (nie wiem czemu byłam tak do niego przywiązana). Co ciekawe nie dało się tej operacji cofnąc, bo wyswietlał się (i nadal sie wyswietla) komunikat, że nie mam do niego dostepu. Kombinowanie w opcjach z użytkownikami, prywatnością nie daje efektów. Czy jest możliwość by móc je znów przenieść i z nich korzystać? Po paru latach dałam sobie z tym spokój, bo nie wierzyłam, że można cos z tym zrobic, ale może ktoś ma pomysł… Jakby co to wielkie dzięki za propozycje rozwiązania problemu! :slight_smile:

Poczytaj:
http://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/
lub
http://support.kaspersky.com/pl/viruses/utility
Kaspersky Rescue Disk + WindowsUnlocker Wersja 1.2.2
Wypal płytę, lub Rufusem nagraj na pena
Boot z płyty i skopiuj pliki z tego folderu na inny nośnik

Może coś z uprawnieniami ACL się pomieszało.

Pobierz sobie narzędzie do resetowania flag ACL.

http://lallouslab.net/2013/08/26/resetting-ntfs-files-permission-in-windows-graphical-utility/

(link do pobrania jest pod 3-cim screenshocie)

 

Uruchamiasz aplikację jako administrator (PPM > Uruchom jako administrator), wybierz “Choose folder” i wskaż folder, który sprawia Ci problemy z dostępem, a następnie zaznacz kolejno:

“Reset files premissions”, “Take files ownership” i “Apply for all sub directories”, potem tylko kliknij “GO”.

Dostęp powinien być przywrócony.

 

Druga możliwość to możesz spróbować dostać się do tego folderu przy pomocy systemu Linux uruchamianego z pendrive / CD :stuck_out_tongue: (Linux nie respektuje uprawnień do folderów/plików na NTFS windowsowym)

Zmień nazwę folderu za pomocą Totalcommander (masz pewnie wpisana ukrytą spacje na końcu). Jak to nie pomoże to kicha. Ale ja już tak miałem z folderami i plikami. Inny program nie pomoże.

Dzięki wielkie za pomoc! Sprawdze wszystkie rozwiązania i mam nadzieje, że któreś z nich da radę. Dam znac, jesli cos pomoże… pozdrawiam! :slight_smile: :slight_smile:

 

Nie da się zrobić spacji na końcu folderu.

Kto wie, jak zrobić spację na końcu nazwy Folderu (Katalogu)?