Brak dostepu do HDD w Toshiba satelite..bootowanie?

Witam

Jest tak - Toshiba Satelite (laptop) WinXP … do wczoraj. Niestety po podaniu informacji … bład krytyczny… wszystko trafił szlag.

Problem

Nie mogę zabootować płyty instalacyjnej XP ani ustawić bootowania z HDD natomiast bez problemu bootuje z dyskietki np. od Win 98/me. Dla ułatwienia dodam, że po wejściu do biosu mam do wyboru bootowanie z dowolnego napedu laptopa ale działa tylko odpalenie z dyskietki startowej.

Myslałem że awaria sprzetowa czyli uszkodzony HDD albo np połaczenie ale…

po odpaleniu dyskietki startowej bez problemu przegladam zarówno zawartość cd jak i HDD, nie tylko przeglądam ale i kopiuję pod warunkiem ze pliki są nie większe niż 1,3MB (tyle sie miesci na dyskietce) a mam niestety dużo wiekszą potrzebe…

Próbowałem zrobić scandisk no i pojawiły sie informacje o uszkodzonych plikach i katalogu windows\system32\config\system właczyłem napraw … no i nie wiem czy to nie był błąd bo nadal sprzet nie działa

Acha no i próbowałem jeszcze odpaliś CD spod dyskietki i tu problem odpala standardowe programy dosowe ale nie chce odpalić setup.exe od win XP pisze że w srodowisku dos nie działa… racja.

Nie kombinowałem jeszcze tylko z mbr ale nie wiem czy warto…

Nie pomogło tez próba podłączenia HDD2,5 cala do stacjonarnego kompa ale ten w ogóle nie widzi HDD.Może ktros wie jak podłaczyc napięcie do dysku 2,5 Toshiba MK1517GAP bo mam wrażenie że w ogóle nie kręci dyskiem mimo zastosowania gotowej przejściówki

Pomóżcie jak przywrócić zycie w moim laptopie bo serwis chce 200 PLN za sama diagnostykę, o naprawie nie wspominali…, albo jak wyciagnąc dane w stacjonarnym kompie (może trzeba ustawić specjalnie bios standardowego kompa bo na auto detekcji nic nie widzi)

Pozdrawiam

witam szlazak, może najpierw pokombinuj z rozwiązaniami przedstawionymi w tym temacie: Symulator Instalowania Systemu Xp +opisy techniczne

zacząłbym od Tworzenie dysku rozruchowego dla partycji NTFS lub FAT w XP

Na kompletnym lapie zrób reset biosu na default jak opcja jest,ustaw co trzeba i zapisz Save.

Przetestuj pamięć memtest86 - zero błędów.

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=340&t=47

Przetestuj dysk narzędziami producenta lub zobacz to.

http://www.pobieralnia.pl/index.php/item-show/3af/

Dysk 2.5 cala podłączasz do stacjonarnego kompa poprzez przejściówke sygnałową(nieraz musi być firmowa) i napięciową.

Mnie to wygląda na awarie pamięci,dysku lub płyty głównej.

A czy z napędu CD lap startuje i można odpalić instalkę XP.

Jak startuje to konsola R.

MBR dysku też napraw.

komenda z konsoli fixmbr

Jak nie startuje XP.

Zmień płytę CD z XP może uszkodzona.

Może do lapa jest specjalna płyta CD z systemem XP i z niej tylko lap startuje.