Brak dostępu do internetu, brak połączenia wan

Witam. Mój problem polega na tym, że kilka dni temu internet przestał działać. Upc, dostawca, twierdzi że z jego strony jest wszystko ok. Zauważyłem, że na modemie nie świeci się lampka WAN, a jestem pewien, że wszystko jest podłączone poprawnie. czy jest ktoś, kto może mi podsunąc jakiś pomysł, co jest nie tak?

Podmienić kabel na inny. Od tego bym zaczął.

Pytanie retoryczne: jak dostawca może stwierdzić że z jego strony wszystko jest ok, jeśli nie ma kontaktu z urządzeniem ?

Kabel podłączyłem całkiem nowy i tez to nic nie dało. Powtarzam, co mi powiedzieli na infolinii - u mnie nie swieci się dioda, a po wejściu do ustawień, wyświetla się napis, ze port wan jest niepodłączony.

 

bymeki, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

To jest UPC :stuck_out_tongue: Oni łączą się z modemem, a router to kolejny segment, który ich już nie interesuje :stuck_out_tongue:

 

Podepnij kabel zamiast do routera to do kompa czy zadziała.

Jak działa to router ma uwalony port :stuck_out_tongue:

Tylko pamiętaj żeby po tym zabiegu zresetować modem.

Niestety, nie działa.

 

Przeczytaj jeszcze raz post otwierający, a potem łaskawie mi powiedz gdzie tam jest mowa o jakimkolwiek ROUTERZE ?

Odłącz na kilka minut modem od prądu i podłącz ponownie. Jak nie pomoże, podaj wynik polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

Jak podmienisz koncentryk, który idzie do skrzynki na klatce schodowej/piwnicy?

Ja mówię o drugiej stronie modemu :stuck_out_tongue:

Bo dalej czytając post użytkownika zrozumiałem, że port WAN jest odłączony w routerze tak wywnioskowałem po poście numer 4 :stuck_out_tongue:

Myślałem, że chodzi o router bo założyłem, że do ustawień modemu szary użytkownik dostępu nie ma :stuck_out_tongue: tak jak to ma miejsce np w Vectrze.

 

Jak wprowadziłem w błąd przepraszam. Jutro przyślę kwiaty :slight_smile:

Odłączenie modemu nic nie dało. Dołączam zdjęcie po wpisaniu polecenia. I dziękuje za wszelką pomoc :slight_smile:

post-275178-0-45192700-1425412468_thumb.