Brak dostepu do internetu i mms w iphonie3

Dzien dobry Od jakiegos czasu ,nie mam dostepu do internetu w iphonie 3 W aplikacji ithunes pojawia sie komunikat,ze powinnam uaktualnic oprogramowanie Obawiam sie jednak,ze gdy znow uaktualnie tel,ponownie go zablokuje ,a dopiero co mi go odblokowano i wgrano cydie Prosze o rade,co mam robic :frowning:

ps.dane sieci kom oraz 3G mam wlaczone

Po pierwsze, nie ma takiego iPhone’a jak “iPhone 3”. Jest iPhone 3G i 3GS. Podaj który model posiadasz, bo to ogromna różnica.

Po drugie, nie wiem jakie masz oprogramowanie. Aby to sprawdzić wejdź w ustawienia->ogólne->to urządzenie i znajdź kategorię “wersja”.

Po trzecie, żeby mieć internet trzeba wpisać APN. Robi się to wchodząc w ustawienia->ogólne->sieć komórkowa->sieć komórkowa danych. Nie podam Ci gotowych danych do wpisania bo nie wiem u jakiego operatora masz telefon.

Sumując- napisz jaki model konkretnie, jaka wersja iOS i jaki operator. Bez tego nie jestem w stanie Ci pomóc.

Dobry wieczor Wiem ,ze nie ma iphona 3,ale celowo nie napisalam jaki ,bo tego nie wiedzialam Z tego co poczytalam,to wersja 3gs Wersja oprogramowania 5.1.1(9B206) Co do ustawien APN ,to oczywiscie wiem ,ze u kazdego z operatorow sa inne i np w pleyu,trzeba je wpisac,a w orange ustawialy sie automatycznie Do tej pory mi wszystko dzialalo (teraz mam karte z orange) zarowno internet i mmsy,a od chyba 2 tyg niestety nie Obawiam sie ,ze jednak bede musiala uaktualnic oprogramowanie :frowning: Bardzo prosze o pomoc Malgorzata

Proszę wejść w Ustawienia i wpisać dane APN dokładnie tak, jak ja podaję poniżej:

Dane sieci komórkowej:

APN: internet

Użytkownik: internet

Hasło: internet

MMS

APN: mms

Użytkownik: mms

Hasło: mms

MMSC: mms.orange.pl

Proxy MMS: 192.168.006.104:8080

Modem internetowy

APN: internet

Użytkownik: internet

Hasło: internet

Po wpisaniu należy zrestartować urządzenie (przytrzymać przycisk do blokowania ekranu przez 5 sekund i przeciągnąć czerwony suwak)

Czy Jailbreak na urządzeniu (Cydia i te sprawy) są Pani niezbędne? Jeśli nie, to może Pani wykonać uaktualnienie.

Witam ponownie Zastosowalam sie do podanych wskazowek i za pierwszym razem po tej koncowej czynnosci z zrestartowaniem i suwakiem nic mi nie wyszlo—komunikat -brak sieci Wykonalam ta czynnosc raz jeszcze i mam internet :smiley: ,jeszcze nie wiem czy sa mmsy Napisze jutro Serdeczne wielkie dzieki :smiley: Malgorzata

Dodane 10.01.2013 (Cz) 18:04

Dzien dobry Sprawdzilam,sa i dzialajace mmsy Mysle ,ze nalezy tez nadmienic,ze akurat w moim tel,nie bylo mozliwosci wpisania powyzszych danych pod konfiguracje orangre(ani gdy w iphonie byla karta sim,bez niej rowniez)Do telefonu wlozylam wiec karte pley,za ktorej przyczyna umozliwione zostalo wpisanie potrzebnych danych, do proponowanej konfiguracji Za nim zreszta to uczynilam,wyzerowalam ustawienia ponizej Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc

m366 :slight_smile: