Brak dostępu do internetu Jak Naprawić?!

Popatrzylem na forum tutaj, znalazlem adresach Mac, zmienialem, kombinowalem i nic.

mam dosc nie ciekawy problem, opisze w skrocie.

Jestem w niemczech, dwupoziomowy budynek, do routera mam jakies 20 metrow (router

T-mobile), w moim pokoiku nie mam zasiegu wiec dokupilem karte zewnetrzna (Tp Link

wn822n) oczywiscie wszystko jest pieknie, karta laczy sie, do sieci zostaje wpisane

haslo, no i dalej… karta polaczy sie (jest widoczne polaczenie i ‘drobny’ przesyl

pakietow/ prawoklik na sieci - > stan -> i tam widac ze jakis przesyl jest)

niestety na tym sie konczy, widnieje powiadomienie ze “Połączono” --> brak dostępu

do internetu . Probowalem zmiany adresu Mac z karty WiFi w laptopie na Adapter Tp

Link’a nic to nie dalo, probowalem wprowadzania adresow recznie, takze nic to nie

pomoglo, Moze ktos z was ma jakis pomysl? odwdziecze sie krata niemieckiego piwa

przyslana na wybrany adres :slight_smile: a odwdzieczyc sie potrafie! !!

Dodam ze system Windows 7 Ultimate

Karta TP-LINK WN822N

Być może występuje filtrowanie adresów MAC, jeżeli takie coś istnieje to w sofcie routera powinno się twój MAC uwzględnić.

Router ustaiowny jest na siec publiczna z tego co wyczytalem w internecie jezeli router przydziela adres Ip 169.xxx.xxx.xxx to router blokuje wysylanie do tego urzadzenia, moze to byc tym spowodowane?? i dlaczego klonowanie Mac’a z karty Wifi laptopa do Karty TP Link’a nie pomoglo?? =/

Dodane 15.10.2011 (So) 22:36

Wystarczylo zresetowac router… Mial ustawione w pamieci 7 adresow , karta zewnetrzna byla 8, wylaczylem karte z laptopa, zrestartowalem router, wlaczylem karte zewnetrzna i smiga :slight_smile: