Brak dostępu do Internetu, mimo że wszystko wygląda OK


(Patryk S12) #1

Witam. 

Otóż od jakiegoś czasu denerwował mnie fakt, że oprócz mojego normalnego, kablowego połączenia z Internetem w ustawieniach sieci miałem jeszcze 15 połączeń lokalnych tworzonych prawdopodobnie przez Tunngle. W ustawieniach dało się je wyłączyć, ale po restarcie wracały. Także postanowiłem je odinstalować, wszedłem do menadżera urządzeń i tam usunąłem wraz ze sterownikami wszystko oprócz Realtek PC Family. Niestety, po restarcie komputera nie było już Internetu - wykrywanie problemów nic nie dawało, nie było żądnychikonek, a Internet po prostu nie działał. Po iluśtam restartach pojawił się w końcu na ikonce w trayu ten żółty trójkącik+pojawiła się nowa sieć lokalna "tap windows adapter v9" - przeczytałem, że to z Tunngle więc odinstalowałem ten program - po restarcie Internet był przez jakieś 30 sekund i potem znowu jego brak, a ta sieć lokalna jak byłą tak jest+mam jeszcze "tap-win32 adapter oas".

Tutaj screeny

 

Próbowałem zaktualizować sterowniki, pobrałem stąd http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false ten dla Windowsa 8.1 , którego to posiadam.

 

Kompletnie nie wiem co dalej robić, bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:


(roobal) #2

Masz wyłączone automatyczne pobieranie adresu. Jeśli adres pobierasz automatycznie z DHCP, to uruchom wiersz poleceń i wykonaj poniższe polecenie.

 

netsh int ip set address name="Normalny Internet" source=dhcp

Jeśli system nie pobierze adresu IP, wykonaj poniższe polecenie.

ipconfig /renew

(Patryk S12) #3

Niestety, nic to nie daje, oto jakie błędy dostaje:

http://pictap.pl/di-LRQV5Y2B.jpg

Bardzo proszę o pomoc, bo komputer bez dostępu do sieci jest dla mnie niemalże bezużyteczny :frowning:

 

EDIT

Dodaję jeszcze to co mam w menadżerze, bo nie wiem skąd się tego tyle wzięło:

http://pictap.pl/di-7DAZEF6B.jpg

 

EDIT 2

Tu jeszcze widok, jak terazprezentuje się ipconfig /all

http://pictap.pl/di-RYT6IFRB.jpg


(roobal) #4

Wciąż masz wyłączone automatyczne pobieranie adresu. Pierwsze polecenie pokazało jakiś błąd? Próbowałeś zaznaczyć automatyczne pobieranie adresu we właściwościach protokołu TCP/IP?


(Patryk S12) #5

Znalazłem raport ze Speccy’ego sprzed paru lat, kiedy Internet działał - jego ustwienia są na samym dole, może pomoże - http://speccy.piriform.com/results/Zf0IYcquPZaBTRS8F6IIOLO

Co do włączenia IPv4 czy v6 to jak wejdę w Połączenia Sieciowe i potem we właściwości RealTek, to po wybraniu “Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)” i kliknięciu “Właściwości” wyskakuje mi komunikat “W celu skonfigurowania protokołu TCP/IP musisz zainstalować i włączyć kartę sieciową”.

 

Jakby co, to mój komputer od tego raportu od SPeccy’ego się wcale nie zmienił w konfiguracji, wszystko jak było tak jest. Mam płytę główną ASUS P5LD2 SE i na stronie ASUSa znalazłem dzisiaj jakieś stery, ale w wersji 5.X i na dodatek po instalacji system ich nie wykrywa. Nie ma się co dziwić, bo są z 2006 roku, pod Windowsa XP.

 

W tej chwili znowu w Menadżerze Urządzeń mam tylko 3 karty sieciowe, “Realtek PCIe GBE Family Controller”, “TAP-Win32 Adapter OAS” i “TAP-Windows Adapter V9”.

 

Tak wygląda teraz sytuacja - http://pictap.pl/di-CCW4PSFR.jpg

 

Kompletnie nie wiem co jest winne takiemu stanu rzeczy. Kablem od PCta podłączyłem laptopa - wszystko działa idealnie, to musi być wina oprogramowania. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

 

EDIT:

Tymczasem w tej chwili raport Speccy z mojego PCta wygląda następująco - http://pictap.pl/di-IXRV696I.jpg

 

EDIT 2:

No i sam rozwiązałem problem!

Po prostu odinstalowałem (bez usuwania sterowników) te 2 sieci “TAP(,)” przez Menadżer Urządzeń, potem przeczyściłem kompa i rejestr CCleanerem i do tego odinstalowłem sterowniki RealTeka przez Panel Sterowania–>Dodaj/Usuń programy. Wtedy z Menadżera zniknęły wszystkie karty sieciowe, odłączyłem kabel, restrat PCta i po jego ponownym uruchomieniu podłączyłem kabel - wszystko ładnie zadziałało i nie mam już żądnych problemów z dziwnymi sieciami, jest jedna, ta która ma być i wszystko działa! :smiley:

Do tego pobrałem nowy sterownik ze strony RealTeka, zaktualizowałem i tyle w temacie, może to komuś kiedyś pomoże :slight_smile:

 

PS. Mimo wszystko dzięki wielkie roobal za zaangażowanie  :stuck_out_tongue: