Brak dostępu do internetu przez połączenie wifi

Witam,
W pracy mamy Internet z OSE i mam problem z internetem w telefonie. Wi Fi się łączy ale pisze brak internetu. Niektóre strony w Chrome działają ale aplikacje już nie… Tablety szkolne się łączą normalnie…
Ktoś coś pomoże ?

Porównaj konfigurację tabletu ze swoim telefonem. Poza tym OSE z tego co czytam jest mocno poblokowane na firewalach dla bezpieczeństwa dzieciaków, stąd niektóre strony mogą ci się nie otwierać. Najlepiej pogadać z informatykiem, lub technikiem, który tam administruje, żeby podał ci prawidłową konfigurację. Może jakieś filtrowanie po MAC lub inną metodą mają?

Ogólnie się na tym nie znam. Nie mamy informatyka w szkole. To OSE podłączył jakiś gość i pojechał… Żadne telefony się nie łączą. (Niby połączenie jest, speed test się robi). Cóż, mówi się trudno trzeba żyć dalej.

Jak takim założeniem będziesz się kierował w życiu to nic z tego. Trzeba wezwać tego gościa niech to poprawi. Bądź kogoś innego.

No niby tak…
Dziś połączyłem stare LG, jakiś Huawei i Honor…
Niestety u mnie jest tak jak na screenie…
Mam nokie 7 plus z czystym Androidem

A może gdzieś jest włączone filtrowanie mac adresów? Adres ip dostajesz z serwera dhcp, ale internetu już nie, ponieważ mac adresy urządzeń nie są dodane.

Cześć. Żadne z powyższych metod nie zadziała w Twoim przypadku. Sieć OSE wymaga instalacji certyfikatów na maszynach a jeśli komputery są zarządzane przez jakiś kontroler to jest to mniej pracochłonne. Sieć OSE wymaga instalacji certyfikatów na każdym urządzeniu. Dodawanie reguł oraz rutingu na końcówkach nic nie zmieni.