Brak dostepu do internetu przy zmianie adaptera wi-fi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Zwracam się do Was z następującym problemem:

Korzystam z domowej sieci bezprzewodowej, do której odbierania używałem zawsze następującego modela adaptera wi-fi:

D-Link DWA-125 Wireless N 150 USB Adapter

Od pewnego czasu nie mam jednak dostępu do tego adaptera, kupiłem więc nowy, jego model to:

D-Link DWA-123 Wireless N 150 USB Adapter

Nie jestem specjalistą w dziedzinie sieci komputerowych, więc sądziłem że tak podobny model nie będzie sprawiał problemów.

Niestety po włożeniu nowego adaptera oraz zainstalowaniu wszystkich niezbędnych sterowników, nie mam dostępu do internetu. Co ważne, adapter działa na pewno, jako że połączenie zostało nawiązane i sygnał jest dobry, jest jednak jakaś “blokada”, przez która jest ciągle 'Brak dostępu do Internetu". Wiem również że dokładnie taki sam problem jest z innym adapterem, pożyczonym, mianowicie linksysa. Zakładam więc, że problem dotyczy wszystkich adapterów poza moim oryginalnym (D-link DWA-125).

Chwilowo pożyczyłem mój stary adapter i wszystko chodzi na nim dobrze, wychodzi więc na to, że Internet działa tylko na tym jednym modelu adaptera, a na pozostałych już nie. Wydaje mi się to dziwne, a tego starego adaptera raczej nie mogę zatrzymać i chciałbym korzystać z nowo kupionego.

Mój system to Windows 7 , a poniżej podaję wypis z wiersza poleceń (komenda ipconfig/all dla niedziałającego adaptera):

Nazwa hosta: Mateusz-HP

Sufiks podstawowej domeny DNS: -

Typ węzła: hybrydowy

Routing IP włączony: nie

Serwer WINS Proxy włączony: nie

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej 1:

Sufiks DNS konkretnego połączenia: -

Opis: D-Link DWA-123 Wireless N 150 USB Adapter

Adres fizyczny: B8-A3-86-99-1E-98

DHCP włączone: Tak

Autokonfiguracja włączona: Tak

Adres IPv6 połączenia lokalnego: fe80::3857:731f:45d9:e2ex23

Adres IPv4: 192.168.144.101

Maska podsieci: 255.255.255.0

Dzierżawa uzyskana: 20 września 2013 09:01:21

Dzierżawa wygasa: 21 września 2013 05:01:21

Brama domyślna: 192.168.144.1

Serwer DHCP: 192.168.144.1

Identyfikator IAID DHCPv6: 515416966

Identyfikator DUID klienta DHCPv6: 00-01-00-01-17-EA-D3-E1-A0-B3-CC-FD-DB-BA

Serwery DNS: 192.168.9.1

192.168.7.3

NetBIOS przez Tcpip: włączony

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Stan nośnika: nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia: -

Opis: Realtek PCIe GBE Family Controller

Adres fizyczny: A0-B3-CC-FD-DB-BA

DHCP włączone: Tak

Autokonfiguracja włączona: Tak

Karta tunelowa Połączenie lokalne* 9:

Stan nośnika: nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia: -

Opis: Microsoft 6to4 Adapter

Adres fizyczny: 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone: nie

Autokonfiguracja włączona: Tak

Karta tunelowa Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Stan nośnika: nośnik odłączony

Sufiks DNS konkretnego połączenia: -

Opis: Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Adres fizyczny: 00-00-00-00-00-00-00-E0

DHCP włączone: nie

Autokonfiguracja włączona: Tak

Dodatkowa kwestią jest to, że nie mam bezpośredniego dostępu do routera, ponieważ Internet dzielę, ze znajomym, który mieszka nade mną i nie chciałem mu na razie zaprzątać tym głowy. Zwracam się więc z pytaniem i prośbą o pomoc - co mogę zrobić, aby Internet zaczął działać na moim nowym adapterze?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie.

A czy czasem nie miałeś na stałe przypisanego adresu IP do DWA-125?

Bo jeśli tak to takie samo musisz przypisać do DWA-123 razem z bramą domyślną i maską podsieci.

Wkładając nową sieciówkę tworzy Ci się nowe połączenie, dlatego masz Połączenie sieci bezprzewodowej 1, jak byś włożył DWA-125 to miałbyś Połączenie sieci bezprzewodowej, i jeśli miałeś własne IP w Połączenie sieci bezprzewodowej to teraz muszisz ustawić je w Połączenie sieci bezprzewodowej 1.

Standardowo routery mają ustawione IP na 192.168.0.1 a u ciebie widzę 192.168.144.1 - i tu pytanie czy takie miałeś czy router wylosował sobie jakieś i to jest powodem tego że nie masz neta.

To taka moja sugestia, na sieciach średnio się znam niech się ktoś bardziej obeznany wypowie.