Brak dostępu do internetu

Witam.

Kupiłem Lenovo ideapad y550 z win7.

Mój problem polega na tym, że nie łączy się on z internetem. Łączy się z siecią (mogę np. wejsc do menu routera) ale do internetu połączenia brak.

zmieniałem rodzaj sieci z domowej na publiczna i odwrotnie. nie pomogło.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Zmienianie rodzaju sieci nic nie pomoże. To że “łączy się z siecią” oznacza tylko, że widzi router. Owa sieć to nic innego jak router. Musisz skonfigurować router do połączenia z siecią. Musisz podać model routera i Twojego dostawcę internetu. Jeśli to linia adsl, czyli np. neostrada powinieneś mieć login i hasło (tylko czasem nie podaj go na forum :stuck_out_tongue: ), abo połączyć się z internetem przy pomocy takiego routera.

Przyczyną braku połączenia w przypadku dobrej konfiguracji routera mogą być zabezpieczenia sieci, np. filtrowanie po adresie MAC komputera.

router jest raczej skonfigurowany poprawnie, bo drugi komputer łączy się bez problemu.

Router to TP- LINK TD-8840T.

Podobną sytuację miałem jak podłączałem się do sieci w akademiku (w pewnym momencie zaczęło nawet działać. sam z siebie) więc nie wiem czy to problem routera.

Za mało danych podajesz, żeby można Ci było pomóc. Przeczytaj raz jeszcze mój poprzedni post i podaj wszystkie rzeczy o których pisałem. Spróbuj jeszcze w menadżerze urządzeń odinstalować i zainstalować kartę sieciową - po prostu najpierw kliknij na nią i wybierz “odinstaluj”, następnie kliknij na karty sieciowe i wybierz skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

tak jak piszesz jest to linia adsl, ale dostawca to żaden krajowy gigant więc jego nazwa nie pomoże raczej no ale dla formalności: Telefony Podlaskie.

Ale tak jak pisałem w Warszawie w akademiku bylo przez pewien czas to samo, tylko ze nie wiem kto jest tam dostawcą.

Z przeinstalowaniem karty sieciowej już kilka razy próbowałem.

Karta sieciowa to Broadcom netlink Gigabit ethernet jeśli to ma jakieś znaczenie.

nie wiem jakie jeszcze szczegóły podać…

Dodane 10.10.2010 (N) 14:27

problem już rozwiązany. cały szkopuł polegał na złych ustawieniach DNS. mimo wszystko dzieki za próbę pomocy :slight_smile:

pzdr.