Brak dostępu do jednego serwera z mojej sieci

(Snufi) #1

Witam, moim problemem jest blokowanie (przez router?) dostępu do jednego serwera gry, wszystkie inne serwery działają prawidłowo, gdy podłącze internet mobilny lub prosto z modemu kablem lan do komputera wszystko działa ok. Wszystko stało się nagle, mogłem grac przez router długi czas nagle zostało to jakoś zablokowane. Jak temu zapobiec ?

(roobal) #2

Nie blokowałeś jakichś portów w routerze? Jeśli nie wiesz, zaloguj się do panelu administracyjnego, może ktoś bez twojej wiedzy zablokował dostęp do serwera.

(Snufi) #3

Nikt nie ingerował jestem tego pewny, stało się to po nocy a dostęp do komputera mam tylko ja.

(roobal) #4

Sprawdzałeś czy nic nie jest blokowane? Wykluczyłeś włamanie do routera/sieci? Podaj jeszcze wynik trasowania do serwera (polecenie tracert).

(Snufi) #5

Prosiłbym żebyś podał dokładną komendę którą mam wpisać żeby otrzymać to co chcesz.

tracert adres_serwera

(Snufi) #7

1-8. * * * Upłynął limit czasu żądania.

1. 68ms 49ms 82 ms 79-100-85-42.gfsrv.net [79.110.85.42]

(roobal) #8

Serwer odpowiada na pingi, więc gdzieś musisz mieć poblokowane porty, skoro nie można się z nim połączyć w grze. Zaloguj się do routera i sprawdź to.

Z tego co widzę posty piszesz głównie z adresu należącego do Multimedii, nie dostałeś czasem bana na serwerze? Jeśli tak, to możliwe, że adres IP zmienia Ci się, tj. router dostaje inny adres (zbanowany), a komputer bez routera inny. Sprawdź czy tak jest na dowolnej stronie pokazującej twój adres IP.

(Snufi) #9

Nie mam pojęcia jak to sprawdzić, samemu sprawdzając wszystko jest ok. Sam przypuszczam ze został zablokowany adres Mac routera, po podłączeniu innego routera o takim samym modelu wszystko działa poprawnie wiec jak na obecną chwilę problem jest dla mnie rozwiązany. Dzięki za pomoc