Brak dostępu do jednego serwera z mojej sieci

Witam, moim problemem jest blokowanie (przez router?) dostępu do jednego serwera gry, wszystkie inne serwery działają prawidłowo, gdy podłącze internet mobilny lub prosto z modemu kablem lan do komputera wszystko działa ok. Wszystko stało się nagle, mogłem grac przez router długi czas nagle zostało to jakoś zablokowane. Jak temu zapobiec ?

Nie blokowałeś jakichś portów w routerze? Jeśli nie wiesz, zaloguj się do panelu administracyjnego, może ktoś bez twojej wiedzy zablokował dostęp do serwera.

Nikt nie ingerował jestem tego pewny, stało się to po nocy a dostęp do komputera mam tylko ja.

Sprawdzałeś czy nic nie jest blokowane? Wykluczyłeś włamanie do routera/sieci? Podaj jeszcze wynik trasowania do serwera (polecenie tracert).

Prosiłbym żebyś podał dokładną komendę którą mam wpisać żeby otrzymać to co chcesz.

tracert adres_serwera

1-8. * * * Upłynął limit czasu żądania.

  1. 68ms 49ms 82 ms 79-100-85-42.gfsrv.net [79.110.85.42]

Serwer odpowiada na pingi, więc gdzieś musisz mieć poblokowane porty, skoro nie można się z nim połączyć w grze. Zaloguj się do routera i sprawdź to.

Z tego co widzę posty piszesz głównie z adresu należącego do Multimedii, nie dostałeś czasem bana na serwerze? Jeśli tak, to możliwe, że adres IP zmienia Ci się, tj. router dostaje inny adres (zbanowany), a komputer bez routera inny. Sprawdź czy tak jest na dowolnej stronie pokazującej twój adres IP.

Nie mam pojęcia jak to sprawdzić, samemu sprawdzając wszystko jest ok. Sam przypuszczam ze został zablokowany adres Mac routera, po podłączeniu innego routera o takim samym modelu wszystko działa poprawnie wiec jak na obecną chwilę problem jest dla mnie rozwiązany. Dzięki za pomoc