Brak dostępu do jednego z dysków

Mam następujący problem!

Do mojego PCeta (XP Pro SP2) podłączone są trzy dyski (2 po IDE “C i D” i 1 USB “E”) sformatowane NTFS.

Cała trójka jest widoczna i dostępna z poziomu MÓJ KOMPUTER i MIEJSCA SIECIOWE, natomiast z okna CAŁA SIEĆ->MICROSOFT WIN NETWORK->GRUPA ROBOCZA->pcDOMOWY również widać całą trójkę C, D i E lecz dostępne są tylko dwa pierwsze; przy próbie otwarcia E otrzymuję komunikat: E jest niedostępny…skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać dostęp. I poniżej: Za mało pamięci serwera do przetworzenia tego polecenia.

Co należy uczynić, aby uzyskać dostęp do E? Ja jestem jedynym administratorem tego PCeta i nie wiem co mam sobie odpowiedzieć??

Za radą z Pomocy Technicznej Microsoft modyfikowałem wartość w rejestrze: IRPStackSize od 0 do 50. (bez efektu).

Proszę o pomoc.

Nie wiem czy to bezpośrednio rozwiąże twój problem ale na początek warto zainstalować Service Pack 3 oraz pozostałe, niezbędne aktualizacje z Windows Update.

Dokładnie :wink:

Windows XP Service Pack 3.

Warto jeszcze sprawdzić ponowną instalację odpowiednich sterowników do płyty głównej tzw. Chipset.

dziękuję, tak uczynię i dam znać, czy pomogło

Dodane 28.05.2013 (Wt) 17:54

wszystko zgodnie z powyższyni radami wykonałem.

niestety - bez efektu

Ponadto podłączyłem kolejny dysk po USB z literką H i ten , podobnie jak C i D jest dostępny. dysk E - nadal niedostępny!