Brak dostępu do katalogów XP spod Win7

Na komputerze są fizycznie dwa dyski - jeden ma XP drugi Win7. Chcę z dysku gdzie jest zainstalowany XP na dysk z Win7 zrzucić katalog “Moje dokumenty” ale wyświetla brak dostępu - mimo konta administratora. Przypisywałem prawa katalogu na konto Administratora w Win7 i część katalogów dało się odczytać a część nie (z powodu braku uprawnień). Przy ponownym włączeniu XP po zmianie uprawnień (na konto z Win7) pokazał się komunikat, ze pulpitu nie można załadować, bo brak uprawnień do katalogu “Pulpit”. Moje dokumenty również nie są do odczytania. Finalnie po wielu próbach i kombinacjach nie ma dostępu do katalogu ani spod Win7 ani spod Win XP (oba systemy mają konta administratora).

Pytanie teraz jak uzyskać dostęp do tych plików/katalogów z Moje dokumenty?

Dodam, że konwertowanie partycji na FAT32 nie wchodzi w rachubę bo tam jest wiele plików większych niż 4GB.

Namieszałeś z uprawnieniami, zgaduje, że skoro chciałeś przerzucić to z XP to z niego powoli rezygnujesz, więc jeżeli nie chce Ci się tego naprawiać odpal dowolny LiveCD z Linuksem (np ubuntu) i w nim poprzegrywaj pliki.

Namieszałem, bo wyskoczył błąd przy niektórych plikach i część była dostępne dla Win 7 a część teoretycznie dla XP. Przy próbie naprawienia było już tylko gorzej. W ostateczności będę próbować Linuksem odzyskiwać te pliki - choć mam obawy, bo przy linuksowych prawach dostępu to mogę nie mieć w ogóle dostępu. Mimo tego spróbuję.

Ale mimo wszystko lepiej mieć dostęp do tych plików, bo głupotą jest by kolega nie miał dostępu do własnych plików. Myślałem o przekonwertowaniu formatu plików ale potracę pliki więc potrzeba innej metody usunięcia wszelkich zabezpieczeń z katalogów.

a w xp użytkownicy mają hasło??

Tak

skasuj hasło to powinno pomóc