Brak dostępu do komputerów w sieci

Witam,

Skończyły mi się pomysły już i porady (google) nie wnoszą też nic nowego do problemu jaki pojawił mi się jakiś czas temu.

Mam nadzieję, że coś poradzicie w tej kwestii. Chodzi o to, że nie działa udostępnianie w sieci na moim XP Pro SP3, hp nx6110.

Windows jest po angielsku a jako, że nigdy nie używałem polskiej wersji mogę się pomylić w tłumaczeniu dlatego podam nazwy oryginalne, chyba, że wiem jak jest po polsku. Dzięki za zrozumienie.

W jakimś momencie (przegapiłem kiedy) coś się stało i efektem jest:

  • nie klikalne ‘View workgroup computers’ (z lewej) w oknie ‘Moje miejsca sieciowe’

  • w total commander brakuje ‘Workgroup computers’ czy coś w ten deseń.

zrzut: th_tc.jpg

W domu mam jeszcze 2 laptopy i jeden stacjonarny, z nimi wszystko jest ok gdyż udostępniony folder na moim dysku jest dostępny z każdego kompa. Tylko ja nie mam dojścia do folderów na innych urządzeniach.

Ok, co sprawdziłem:

‘Usługi’ niezbędne do działania sieci są włączone:

  • Computer Browser

  • DHCP Client

  • DNS Client

  • Network Location Awareness

  • Remote Procedure Call (RPC)

  • Server

  • TCP/IP NetBIOS Helper

  • Workstation

Wynik ‘ipconfig /all’:

th_ipconfig.jpg

Wynik ‘nbtstat’:

th_nbtstat.jpg

Udostępnianie włączone:

th_file.jpg

Netbios też:

th_netbios.jpg

Mam podejrzenie, że stało się to po instalacji ‘Norton Ghost’. Przywracanie systemu raczej nie chcę używać.

Systemu od nowa nie będę instalował. Stosowałem jakieś Fixy od Microsoft ale nic nie pomaga. Router jest ok inne lapki są ok. Co można jeszcze zrobić aby mieć dostęp do sieci wewnętrznej ?

Dziękuję i proszę i każdą poradę.

komputery należy ustawić w jednej grupie roboczej

Właśnie sęk w tym, że wszystko jest ustawione dobrze. Do mojego lapka można się ‘dostać’ z każdego kompa.

Problem w tym, że ja nie mam możliwości i nie widać folderów udostępnionych na innych kompach.

Po prostu klkam na ‘View workgroup computers’ i nie ma żadnego efektu. Skrót nie jest aktywny.

th_2012-03-28_090810.jpg

Wszystkie kompy są w grupie roboczej ‘WORKGROUP’.

Dziwne, dziwne …

Dodane 29.03.2012 (Cz) 20:28

Hmm, a może inaczej…

Gdzie można edytować skróty w strefie różowej w explorerze ?

th_2012-03-29_192611.jpg

Może tam coś jest nie tak i da się naprostować ?