Brak dostępu do konfiguracji routera TP-Link

Witam.

Posiadam w domu dwa routery. Dla czytelniejszego wyjaśnienia problemu nazwę te routery odpowiednio:

  • Router A - TP-Link WR740N
  • Router B - TP-Link WA901ND

Router A jest podpięty do modemu. Z niego wyprowadziłem dwa kable - jeden do komputera, a drugi do Routera B. Internet jest i działa. Problem pojawia się gdy chcę wejść do konfiguracji Routera B. Wg. Instrukcji do panelu zarządzania routerem powinienem mieć dostęp z adresu: http://192.168.0.254/. Niestety pod tym adresem nic się nie ładuje. Sprawdzałem to na laptopie połączonym z tym routerem (B) bezprzewodowo (bo nie ma możliwości wyprowadzenia z niego kabla) oraz na komputerze podpiętym pod Router A. Mam dostęp jedynie do konfiguracji Routera A z adresu http://192.168.0.1/. Próbowałem resetować konfigurację na B, ale to nic nie dało. Próbowałem również podłączyć Router B do modemu, ale to również nie przyniosło oczekiwanego efektu. Czy aby mieć podpięty router pod router muszę wykonać jakąś konfigurację na tym pierwszym?

 

Pozdrawiam,

RadnoK.

W ustawieniach LAN na jednym routerze ustaw adres IP 192.168.0.1 (A) a na drugim 192.168.0.254 (B).

Dodatkowo zarezerwuj na obu routerach stały adresy IP (w ustawieniach DHCP, rezerwacja adresów), tak aby potem nie było konfliktów IP…

Zdaje się po takiej kombinacji pod http://192.168.0.254/ powinieneś widzieć panel konfiguracyjny routera B.

Tylko jak mam ustawić na Routerze B adres skoro nie mam dostępu do niego? 

Na laptopie który łączy się z routerem B ustaw w IPv4 bramę domyślną jako IP routera B (tj. 192.168.1.254). Powinno zadziałać.

Przez bezpośrednie połączenie do niego.

Niestety, ale po bezpośrednim podłączeniu routera z routerem B wciąż nie jestem w stanie dostać się do jego konfiguracji. Ustawienia sieciowe podane przez kolegów wyżej również mało co pomogły. 

Dane dostępowe które podaje producent do routera B dotyczą czystego sofru z standardowymi ustawieniami. Ustawienia wyzerujesz tylko przez twardy reset (jest napisane w instrukcji jak to zrobić).

(troszkę zapomniałem o temacie, ale jak bumerang wraca do mnie)

Zresetowałem ustawienia routera i dalej nie działa. Nie mogę się dostać do niego kompletnie, a co dopiero marzyć o wpisywaniu danych do logowania nawet po bezpośrednim połączeniu się z routerem.

Jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych routera nie można się dostać po WIFI na dane na naklejce oraz nie można się dostać po kablu to wg mnie router jest uszkodzony.

Jest to możliwe skoro Wifi nadawane przez niego działa? 

Jeśli masz połączenie to podaj wynik polecenia

ipconfig /all

Będzie tam na bank adres IP, który został przyszielony komputerowi. Zwykle pierwszy host z podanego zakresu jest routerem. Po wpisaniu w adres http tego adresu powinien pojawić się monit o login i hasło. No chyba że port konfiguracji routera jest inny niż standardowy 80, wtedy trzeba wpisać np. 192.168.0.1:port.

To jest wręcz niemożliwe, żeby po resecie do fabrycznych nie można było skonfigurować routera na danych z naklejki czy instrukcji.

Laptop, którym się łączę z tym routerem otrzymuje IP 192.168.0.101 czyli poprawne, ponieważ jest drugim komputerem w sieci, która ma ustawione zakresy IP do przypisania od 192.168.0.100. Do konfiguracji routera 2 dalej nie mogę się dostać.