Brak dostępu do konfiguracji routera TP-Link


(RadnoK) #1

Witam.

Posiadam w domu dwa routery. Dla czytelniejszego wyjaśnienia problemu nazwę te routery odpowiednio:

  • Router A - TP-Link WR740N
  • Router B - TP-Link WA901ND

Router A jest podpięty do modemu. Z niego wyprowadziłem dwa kable - jeden do komputera, a drugi do Routera B. Internet jest i działa. Problem pojawia się gdy chcę wejść do konfiguracji Routera B. Wg. Instrukcji do panelu zarządzania routerem powinienem mieć dostęp z adresu: http://192.168.0.254/. Niestety pod tym adresem nic się nie ładuje. Sprawdzałem to na laptopie połączonym z tym routerem (B) bezprzewodowo (bo nie ma możliwości wyprowadzenia z niego kabla) oraz na komputerze podpiętym pod Router A. Mam dostęp jedynie do konfiguracji Routera A z adresu http://192.168.0.1/. Próbowałem resetować konfigurację na B, ale to nic nie dało. Próbowałem również podłączyć Router B do modemu, ale to również nie przyniosło oczekiwanego efektu. Czy aby mieć podpięty router pod router muszę wykonać jakąś konfigurację na tym pierwszym?

 

Pozdrawiam,

RadnoK.


(ra-v) #2

W ustawieniach LAN na jednym routerze ustaw adres IP 192.168.0.1 (A) a na drugim 192.168.0.254 (B).

Dodatkowo zarezerwuj na obu routerach stały adresy IP (w ustawieniach DHCP, rezerwacja adresów), tak aby potem nie było konfliktów IP…

Zdaje się po takiej kombinacji pod http://192.168.0.254/ powinieneś widzieć panel konfiguracyjny routera B.


(RadnoK) #3

Tylko jak mam ustawić na Routerze B adres skoro nie mam dostępu do niego? 


(matty24) #4

Na laptopie który łączy się z routerem B ustaw w IPv4 bramę domyślną jako IP routera B (tj. 192.168.1.254). Powinno zadziałać.


(ra-v) #5

Przez bezpośrednie połączenie do niego.


(RadnoK) #6

Niestety, ale po bezpośrednim podłączeniu routera z routerem B wciąż nie jestem w stanie dostać się do jego konfiguracji. Ustawienia sieciowe podane przez kolegów wyżej również mało co pomogły. 


(ra-v) #7

Dane dostępowe które podaje producent do routera B dotyczą czystego sofru z standardowymi ustawieniami. Ustawienia wyzerujesz tylko przez twardy reset (jest napisane w instrukcji jak to zrobić).


(RadnoK) #8

(troszkę zapomniałem o temacie, ale jak bumerang wraca do mnie)

Zresetowałem ustawienia routera i dalej nie działa. Nie mogę się dostać do niego kompletnie, a co dopiero marzyć o wpisywaniu danych do logowania nawet po bezpośrednim połączeniu się z routerem.


(ra-v) #9

Jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych routera nie można się dostać po WIFI na dane na naklejce oraz nie można się dostać po kablu to wg mnie router jest uszkodzony.


(RadnoK) #10

Jest to możliwe skoro Wifi nadawane przez niego działa? 


(ra-v) #11

Jeśli masz połączenie to podaj wynik polecenia

ipconfig /all

Będzie tam na bank adres IP, który został przyszielony komputerowi. Zwykle pierwszy host z podanego zakresu jest routerem. Po wpisaniu w adres http tego adresu powinien pojawić się monit o login i hasło. No chyba że port konfiguracji routera jest inny niż standardowy 80, wtedy trzeba wpisać np. 192.168.0.1:port.

To jest wręcz niemożliwe, żeby po resecie do fabrycznych nie można było skonfigurować routera na danych z naklejki czy instrukcji.


(RadnoK) #12

Laptop, którym się łączę z tym routerem otrzymuje IP 192.168.0.101 czyli poprawne, ponieważ jest drugim komputerem w sieci, która ma ustawione zakresy IP do przypisania od 192.168.0.100. Do konfiguracji routera 2 dalej nie mogę się dostać.