Brak dostępu do //NAZWA-PC

opisałem mój problem i olano go mimo bumpów, więc powtarzam: udostepnianie-folderow-przez-lan-t462619.html

Podłączam kompy przez RJ45 / router. Z poziomu PC odpalam Sieć\NAZWA-PC i wyskakuje mi błąd:

No i tam jeszcze głębiej mi proponuje o diagnozę. Ta z kolei wysyła mnie do złej konfiguracji IPv4, która jest poprawna, bo mam wszystko ustawione na auto.

Dalej dużo opinii słyszałem o ustawieniach udostępniania - wszystko mam ustawione jak należy.

Spróbuj na obu opuścić grupę roboczą. Następnie utwórz nową na jednym kompie,a na drugim do niej dołącz.

Bo taki komunikat przeważnie wyskakuje tylko właśnie przy braku GR i/lub błędzie w zaporze sys.

Chyba masz na myśli grupę domową ?

Jeżeli grupę roboczą to nie mam pojęcia jak…

Dodane 09.10.2011 (N) 0:38

Zdałem sobie sprawę, że grupy roboczej nie da się opuścić, można tylko zmienić jej nazwę. W takim razie próbuję opuścić grupę domową otrzymuję to:

Dodane 09.10.2011 (N) 0:43

Drugi problem jest taki, że na laptopie jest napisane “Ten komputer należy do grupy domowej.” ale jej opuścić nie mogę obojętnie czy mam połączenie, czy jest wyłączone. Także nie mogę wyświelić hasła grupy domowej (nic się nie dzieje) mimo że system jest oryginalny.

Za to na pececie mogę opuścić grupę domową i dołączyć do laptopowej pod warunkiem, że mam hasło którego nie da się wyświetlić :?

Jakieś rady?

Dodane 09.10.2011 (N) 1:04

PROBLEM ROZWIĄZANY :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Rozwiązanie:

Wina stała po stronie grup domowych, domyślałem się tego, ale nie wiedziałem jak je ustawić. Więc usunąłem ją na PC. Na laptopie w międzyczasie włączyłem autonaprawę grupy domowej, która jakieś dwie dziwne sprawy “załatwiła”. Po tym zabiegu mogłem usunąć grupę domową na laptopie. Założyłem nową grupę na PC, zapisałem hasło, które nastepnie użyłem w laptopie i… działa :slight_smile:

Dziękuję Kamil za zmotywowanie mnie do tego :wink:

Dodane 09.10.2011 (N) 1:26

Jednak jest inny problem. Na laptopie widzę pliki z PC, ale nie mogę na PC widzieć plików z laptopa…

a na pewno masz w laptopie ustawione udostępnianie katalogów ?!

Znowu nie działa udostępnianie, mimo, że po nocy uploadowania nic nie zmieniałem…

Naprawa grupy nic nie sugeruje na obu kompach.

Udostępnianie dałem na PC na dysk D i E, laptop pisze że nie mam dostepu.

Nie moge dołączyc z laptopa do grupy domowej ani nowej założyć, po prostu nic sie nie dzieje, tylko pasek leci ze niby cos sie robi a robi sie juz 10 minut… powinno w kilka sekund

Dodane 09.10.2011 (N) 19:45

Zrobilem “naprawę” folderów udostępnionych i jest napisane, że “Usługa Zasady diagnostyki nie jest uruchomiona.”

Nie wiem o co biega…

nie wkradł Ci się jakiś wirus ?!

pokombinowałem i znowu działa… ale to jest bardzo męczące… raz działa a raz nie