Brak dostepu do Panelu sterowania - Win XP


(Juckes) #1

Witam,

Próbując ustawić godzinę odkryłem, że nie mogę się dostać do panelu sterowania - otrzymuję komunikat:

"System Windos nie może uzyskać dostepu do okreslonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu".

W Panelu sterowania jak się okazuje nie mam dostępu do większości ustawień systemowych - wywala mi ten sam błąd.

Logi zostały sprawdzone na tymze forum - szczegóły pod tym linkiem: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=224218 .

Czy macie jakieś sugestie albo rozwiązanie mojego roblemu?

pozdrawiam

yatzecky


(mareksolak) #2

Spróbuj Start > uruchom > control panel


(Przebar) #3

JA raz tak miałem kiedy kompa miałem zawirusowanego (a może to był jakiś spyware…), do tego jeszcze nie mogłem uruchomić menadżera zadań. Po usunięciu wirusów wszystko wróciło do normy.


(Juckes) #4

Dzieki za info jakim skrótem włączać - nie chodzi o dostęp do okna Windows’a z opcjami Panelu sterowania. Widok jest. Komunikat niestety pojawia się po kliknieciu na np. “Ustawienia regionalne” , “Dodaj lub usuń programy” itp.

Mam w sumie 2 userów - niewykorzytywanego Administratora i mój który ma pełen dostęp do opcji systemowych. Niestety z obydwóch poziomów nie moge uruchomić konfiguracji opcji ujętych w Panelu sterowania.

Ten trop z wirusem wydawał mi się najbardziej prawdopodobny dlatego wcześniej poddałem sprawdzeniu logi - ale tu wyszło czysto.

Czekam na kolejne propozycje


(Samurai) #5

@yatzecky spróbuj uruchomić kompa w trybie awaryjnym i zobacz czy tam Ci zadziała, jeśli tam Ci działa to zaplanuj mu full skan diska i sprawdź czy w normalnym trybie będzie działać. Poleciłbym jeszcze przelecieć rejestr jakimś programem do porządkowania rejestru.


(Leon$) #6

yatzecky

Napisz wreszcie o co ci chodzi

czytając twoje posty i odpowiedzi na nie widzę że w tym temacie nikt cię nie rozumie włącznie ze mną

Zakładasz temat w dziale bezpieczeństwo Brak dostępu do panelu sterowania przeczytaj ten tytuł kilka razy i zrozum o czym piszesz

Po tygodniu otwierasz nowy temat w innym dziale Brak dostępu do panelu sterowania - XP analogicznie jak przy pierwszym przeczytaj ten tytuł kilka razy i zrozum o czym piszesz

Wszyscy próbują ci pomóc sugerując się tytułem a ty piszesz w jednej z odpowiedzi

Więc napisz tylko krótko

1.Czy masz dostęp do Panelu sterowania?

2.Wymień do jakich pozycji nie masz dostępu?

:slight_smile:


(Komputermartom) #7

Poczytaj o rotkitach http://pl.wikipedia.org/wiki/Rootkit oraz http://www.pcworld.pl/artykuly/50813.html i spróbuj tego , być może tu tkwi przyczyna http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/15169.html Przed usunięciem utwórz punkt kontrolny systemu oraz kopie zapasową rejestru dla zabezpieczenia.


(Michaelp128) #8

może ktoś ci po prostu zablokował panel sterowania przez konsolę mmc, ale jeżeli jesteś jedynym użytkownikiem tego komputera, to nie wiem…


(De Niro) #9

start-> uruchom->

Zobacz co pokazuje podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc