Brak dostępu do partycji z dysku zew. SATA - wiesza system

Witam, dysk zewnętrzny Samsung 250, SATA, podpięty przez USB do laptopa (Vista Home Premium).

Problem następujący: wykrywa mi wszystkie partycje (działają) oprócz jednej (wadliwej), jak już ją wykryje, to widzi to jako jakiś dysk, wygląda na niesformatowany. Gdy otworzę jedną z działających partycji, to mogę normalnie dane przekopiować, powoli coś bardzo to idzie (jakby ta wadliwa partycja spowalniała). Gdy otworzę “Mój komputer” i chcę wejść na inną partycję, to wiesza mi kompa i dopiero odpięcie tego dysku pomaga. Partition Magic wiesza się, gdy podepnę ten dysk, więc nie mogę całego dysku sformatować. Z wiersza poleceń format niby puszcza (dochodzę do pytania "Czy na pewno… T\N), daję T i cisza, jakiś komunikat, że nie można sformatować. Disk Doctor Symanteca jak już ozbaczy tą wadliwą partycję (bez nazwy, bez rozmiaru) to nie puszcza skanowania na niej. Nie mam pomysłu jak ją naprawić, sformatować, bo nic nie puszcza. Co mogę spróbować zrobić? Jak naprawić lub sformatować tą partycję?Jasne - format całego dysku wchodzi w grę, ale jak to zrobić, gdy nic mi nie puszcza :slight_smile:

Pilne, proszę o pomoc! !!

Wallpapers , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif