Brak dostępu do partycji


(system) #1

Witam, od pewnego czasu mam problem z wszystkimi partycjami, poza C. Na C mogę normalnie wejść i przeglądać dysk, natomiast każda inna partycja pokazuje komunikat, iż dysk nie jest sformatowany, czy sformatować go teraz. Próbowałem się pobawić programem Active partition Recovery, i on te partycje widzi, nawet pliki na nich. Żadne ich odzyskiwanie itp nie podziałało ( chyba że nie umiem obsługiwać tego programu ).

W przypadku zarządzania dyskami w narzędziach administracyjnych XP, te inne partycje wykrywa jako zdrowe, jako 100% wolnego miejsca, tylko nie pokazuje systemu plików, przy C pokazuje NTFS, przy innych jest pusto. Próbowałem zrobić kopię jednej partycji na dysk C, a później sformatować ową partycję, niestety pokazywało błąd że nie może dokończyć formatowania. Podobnie było przy usunięciu partycji i utworzenia jej od nowa - ciągle komunikat że nie może dokończyć formatowania.

Brak mi już pomysłów, wystarczy mi możliwość zgrania plików na C, i mogę po kolei każdą partycję od nowa robić i formatować. Tylko jak się dostać do tych plików? Active Partition Recovery daje tylko podgląd, a pliki backupu to kilka sztuk 2Gb plików o nazwach Disk Image (E).DIM.001, Disk Image (E).DIM.002 ... i nie wiem co z tym dalej zrobić.

z góry dziękuję za rady, pozdrawiam.


(Michal Kolatek) #2

Po zakupie prog są dodatkowe funkcje, lub próbuj na darmowych prog

Wklej screena z HDD Tune zakładka Health.


(system) #3

Jestem nawet w stanie zakupić ten program, jeśli będzie on w stanie poradzić sobie z moim problemem ... tylko nie do końca wiem co dokładnie jest tym partycjom.

Screeny z HDD Tune


(Daneodzyskaj) #4

Przeskanuj MHDD.


(system) #5

Mam już ten program, jak dokładnie go użyć, i jak mam zeskanować dysk? Czego mam oczekiwać albo czego mam szukać? Bad sektorów?


(Michal Kolatek) #6

http://hddrecovery.pl/programy/MHDD.html

Zrób skan powierzchni.

Demo wyświetla pliki, chyba że są uszkodzone to po skopiowaniu mogą być z nimi problemy, popróbuj na darmowych np

http://tokiwa.qee.jp/EN/PartitionRecovery/

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... t&p=500752

Funkcjami podobne do płatnego Active Partition Recovery.

Smart pierwszy parametr podświetlił na czerwono, raw read error rate wyświetla błędy odczytu i wskazuje na uszkodzenia mechaniczne lub elektroniczne dysku, jak masz opis jako failed to z dyskiem coś jest nie tak.


(Daneodzyskaj) #7

Masz po prostu przeskanować dysk i sprawdzić, czy nie ma na nim badów.