Brak dostępu do plików

witam wszystkich co mi chcą pomóc

a więc mam taki problem.mam win7 Ultimate i jakiś czas temu przeinstalowywałem Windowsa dalej na tego samego.na dysku C miałem folder z zdjęciami i teledyskami,przeniosłem je na dysk D i po wprowadzeniu nowego Windowsa nie mam dostępu do tego folderu.a poza tym nazwy zdjęć i teledysków są w kolorze zielonym.wiem ze chodzi tutaj o brak uprawnień ale nie mam pojęcia co mam zrobić żeby to obejść.

potrzebuje waszej pomocy bo to są dla mnie ważne zdjęcia a szczególnie dla mojej przyszłej żony.to są zdjecia jak jest ubrana w suknie ślubna w salonie.

proszę o jaką kol wiek pomoc.z góry dziękuje.

Sprawdz moze tym ,wypal płytke i z pod tego programu przenieś zdjęcia na np. pendrive

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

tutaj przykład jak są widoczne pliki

http://partedmagic.com/lib/exe/fetch.ph … dia=fm.png

Przyznawanie kontroli dla plików / folderów

robiłem już tak i to nic nie dało

Dodane 31.01.2012 (Wt) 12:02

nic nie pomaga

Zielony kolor nazwy pliku lub folderu oznacza, że zostały zaszyfrowane:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … er-or-file

Jeżeli nie zrobiłeś kopii certyfikatu, to prawdopodobnie nie będzie możliwy dostęp do tych plików:

Możesz spróbować programów typu Advanced EFS Data Recovery:

http://www.vistax64.com/tutorials/99959 … -file.html

folder odszyfrowałem ale plików w środku nie da rady odszyfrować

Dodane 31.01.2012 (Wt) 15:59

nikt nie ma żadnego pomysłu?

Dodane 31.01.2012 (Wt) 19:08

mądre Polskie umysły wymyślcie jakiś sposób PROSZĘ

Dodane 03.02.2012 (Pt) 19:23

nikt nic nie pomoże ?

Hej wszyscy,

czytam tak sobie te wszystkie posty i porady i płakać mi się chce bo mam podobny problem a rozwiązań brak.

Kupiłam komputer jakieś 3 lata temu z wgranym już Windows 7 (niestety nielegalnym) nie otrzymałam żadnej płyty ani klucza ani kopii certyfikatu szyfrowania. Nie przypominam też sobie żebym przeinstalowywała ten system aż do dzisiaj :frowning: Sama również nigdy nie włączałam żadnego szyfrowania danych!!

Jedyny folder jaki ma dla mnie jakąkolwiek wartość na dysku ma czcionkę w kolorze ZIELONYM , ale co ciekawe ma podfoldery z czcionką w kolorze CZARNYM i nie są to pliki skopiowane dzisiaj (po reinstalacji systemu), po prostu część ze zdjęć jest dostępna i mogę je przeglądać a część nie. Nie wiem dlaczego tak się stało bo nigdy ich nie przenosiłam, ani nie kopiowałam (są tam od 3 lat)? System od zawsze instalowany był na dysku C a resztę danych mam na D.

Błagam jakieś porady bo te zdjęcia mają dla mnie ogromną wartość i nie chcę ich stracić.

A może jeszcze dodatkowo dopiszę, że znalazłam właściciela plików, ale w “WŁAŚCIWOŚCI/ZABEZPIECZENIA” “Nazwy grup i użytkowników” widnieje on jako “konto nieznane” i jedocześnie “Home users”

8de4cc6f4bcedd55e55cf2429c39d64f16908_min.jpg

Czy teraz po reinsatalcji powinnam dokonać kopii certyfikatu szyfrowania?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Prawy przycisk myszy na folder - właściwości - karta ogólne - zaawansowane

Znajduje się tam opcja dotycząca szyfrowania, co tam masz?

Konto nieznane i te cyferki w nawiasie normalnie oznaczają chyba, że użytkownik został usunięty. Nie wiem jak jest w przypadku szyfrowania. Czy usunąłeś z systemu jakieś konto użytkownika? Teraz nawet jakbyś stworzył nowe konto o identycznej nazwie, to już jednak będzie zupełnie inne konto. Nieważne.

O uprawnieniach możesz dowiedzieć się tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Uprawnienia … 11285.html, ale to chyba nie jest kwestia uprawnień.

Nie wiem czy certyfikat jest potrzebny, ale na wszelki wypadek skopiuj. Najwyżej się nie przyda.

Na przyszłość do szyfrowania danych polecam TrueCrypt:

http://www.dobreprogramy.pl/TrueCrypt,P … 12856.html

http://www.dobreprogramy.pl/TrueCrypt,P … 12855.html

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt5/index.php

Przykład zastosowania u mnie: slady-nielegalnym-oprogramowaniu-t477251-15.html#p3011262, ale pojedyncze dane (foldery, pliki) chyba również da się szyfrować, bo ja szyfruję całe partycje.

Wiem o co pytasz, próbowałam rozszyfrować, ale jest brak dostępu :

df9eacf4fce398e607e10773b9a3774516303_min.jpg

Jeśli chodzi o usuwanie konta…hmm reinstalowałam tylko system, ale podczas instalacji zmieniałam nazwę komputera, tylko czy to ma jakieś znaczenie?

Witam,

Czy komuś udało sie odszyforwać “zielone pliki”, ja po ponownej instalacji nie mogę je uruchomić i nie posiadam certyfikatu,

Pozdrawiam