Brak dostępu do routera

Witam, 

Mam problem, żeby wejść w ustawienia routera. Router to TP-LINK, Default Gateway ustawiony na 192.168.60.1, jednak gdy chcę wejść na ten ip ‘strona internetowa jest niedostępna’. Czy możliwe, że adres routera (mimo domyślnego) jest inny? Jest sposób na znalezienie go bez resetowania routera?

Spróbuj zalogować się do panelu za pomocą Internet Explorera sprawdz ip jak radzi bachus

oooo - to też, Tplink czasem gryzie się z niektórymi przeglądarkami :wink:

tp linki tym bardziej czesto te starsze działają tylko na IE8 najlepiej dlatego warto sb zainstalować gargoyle sporo problemów ma się z głowy. 

Dziękuję za odpowiedzi,

 

Wszystko sprawdzone, na IE nie działa, na chromie nie działa, na urządzeniu z Androidem(też chrome) nie działa. Port scanner pokazuje tylko urządzenia podłączone + 192.168.60.1 (default gateway). A, z https też nie działa. Reset routera nie pomaga. Nie chcę resetować (ustawień) routera, gdyż nie do końca wiem jak je później ustawić. Są jeszcze jakieś możliwości? 

 

PS: Sprawdzę jeszcze pod linuxem

 

[edit]

Pod linuxem też nie działa. Dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie wchodziłem do ustawień (tego) routera. Jest możliwe, że firma zakładająca internet zablokowała możliwość dostępu?

Przeskanowałeś porty?

Tak, jeśli router nie jest Twoją własnością, to firma mogła go zablokować, np. Vectra tak robi, z tego co mi wiadomo.

A da się to jakoś obejść?

 

Nie podałeś informacji (model); nie powiedziałeś jaki jest wynik skanowania porów, nie podałeś kto jest Twoim dostawcą internetu, kto jest właścicielem routera… więc jak Ci można pomóc, jeżeli nie chcesz odpowiedzieć na dość proste pytania?

Jeśli to router dostawcy to nie, bo: 1. Złamiesz prawo; 2. Jeśli router administrowany jest zdalnie lub pobiera sobie konfigurację, np. z serwera TFTP, to automatycznie przywróci sobie swoje ustawienia lub zrobi to administrator sieci. Jednak z racji, że admini są leniwi, to na 99% zrobi to automat.