Brak dostępu do sieci, Ograniczony dostęp

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dzisiaj po włączeniu komputera okazało się, że nie mam dostępu sieci. Na liście sieci widnieje moja sieć z napisem ‘Ograniczony dostęp’. Kilkukrotne próby rozłączenia i ponownego połączenia nic nie dały, tak samo po zmianie karty wifi inną na taką z usb, a nawet podstawienie innej sieci z fona. Po włączeniu diagnostyki zawsze otrzymuje taki komunikat: ‘Usługa Zasady diagnostyki nie jest uruchomiana’. Po wywołaniu services.msc okazuje się, że faktycznie nie jest, ale próba włączenia jej zawsze kończy się niepowodzeniem i takim komunikatem: ‘System Windows nie może uruchomić usługi Usługa zasad diagnostyki na komputerze lokalnym Komputer lokalny. Błąd 5: Odmowa dostępu.’ Pobieżne sprawdzenie dzienników systemu, dużo błędów z komitatami:

‘Wystąpił błąd podczas inicjowania protokołu PHCPv4. Kod błędu: 0x5’ oraz ‘Wystąpił błąd zatrzymywania klienta Dhcpv4. Kod błędu: 0x5, wartość flagi ShutDown: 0’. Dalsze poszukiwanie wykazało, że windows defeder jest wyłączony i zapora też. Uruchomienie któregokolwiek zawsze kończy się niepowodzeniem.

Wiem, że powinienem dać log FRST ale po pierwsze nie mogę go pobrać bezpośrednio na kompa, a jeśli go przekopiuje z pena to i tak nie zaciągnie aktualizacji bo nie mam łączności… Podejrzewam jakąś infekcję. Proszę rady . System to Win7 Prot, AV  to Comodo.

Wiesiek

 

Edit.

ipconfig /all ujawnił w polu ‘Adres Ipv4 autokonfiguracji’ dziwny adres 169.254.37.218

Nie pobiera Ci komputer adresu z serwera DHCP (czyli z routera przeważnie) i wtedy winda taki sobie wstawia. Zakładam, że masz router WiFi. Jeśli inne urządzenia np. telefon, tablet działa przez to samo WiFi to szukaj winy w komputerze. Firewall, antywirus. Odpal z płyty Linuksa Live i zobacz czy się połączy poprawnie.

Obstawiam raczej że wina leży po stronie Comodo.Jak go miałem zainstalowanego takie problemy występowały także i u mnie.Pozdrawiam.

Dziękuję za podpowiedzi. Poszukując rozwiązania znalazłem kilka możliwych odpowiedzi i sposobów usunięcia problemu. Jedną z możliwości była(o) Automatic Private IP Addressing (APIPA). Próby wyłączenia tego protokołu poprzez netsh lub dodając wartość w rejestrze nie pomogły. Na koniec wymyśliłem, że przywrócę system do jakiegoś punktu wstecz. Zadziałało. Oczywiście mam cały czas obawy, że może to jednak nie jakaś aktualizacja tylko złośliwe oprogramowanie zadziałało. Dlatego wieczorem wkleję logi z FRST.

tdream jeśli chodzi o Comodo to używam od kilkunastu lat na kilku urządzeniach. Jestem zadowolony. Właściwie nic przez ten czas nic się nie działo. Wcześniej Kaspersky i jakiś inny (nie pamiętam nazwy) i ciągle jakieś infekcje.