Brak dostępu do sieci po odinstalowaniu karty

Hej,

Dobre pytanie, ale w tym przypadku odpowiem niestety, że nie wiem. Mogę tylko snuć domysły, że zmiana adresu zresetowała interfejs, w którym coś nie do końca było w porządku, więc i zmiana adresu nie była z zasady konieczna, choć przyniosła pożądany skutek. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pora na końcowe podsumowanie. Moje zdziwienie, że MAC adres działa na innym sprzęcie było za szybkie ponieważ okazało się,

że na owym sprzęcie program TMAC zmienił adres ale zmienił również dwie pierwsze litery (zamiast FF pojawiło się 02).

Okazało się, że nie da się zmienić na mój adres, próbowałem na wielu sprzętach.

Zadzwoniłem do Netii z zapytaniem w tej sprawie i po 48h otrzymałem odpowiedź. Okazało się, że coś z moim adresem jest nie tak

ponieważ oni też nie mogli go wpisać do swojej bazy. Generalnie stwierdzili, że taki adres jest niepoprawny a moja karta sieciowa uszkodzona.

Niepoprawny właśnie przez dwa pierwsze znaki. Coś tam mi tłumaczyli o bitach i bajtach znaków ale nie za bardzo w tym siedzę.

Więc czy uszkodzona karta może działać na innym adresie MAC (moja działa) czy to jakiś inny rodzaj uszkodzenia ?

Hej,

Precedens jest - Twoja po zmianie działa i nie ma z nią problemu. Choć oczywiście zmiana adresu karty nie daje nic poza zmianą adresu - karta nie zaczyna działać w inny, wydajniejszy sposób. To tak, jakbyś zmienił nazwę jakiegoś tam pliku, w którym piszesz na przykład swój pamiętnik. :smiley:

Troszkę dziwne. Oczywiście ostateczną możliwością zmiany adresu MAC jest ponowna instalacja systemu operacyjnego, która przywraca oryginalny, zapisany w pamięci karty sieciowej adres sprzętowy.

Generalnie im większy problem, tym wytłumaczenia też lepsze. A support Netii niestety do najlepszych nie należy. Wczoraj w firmie przestał działać internet. Wszystko wskazywało na uszkodzenie po burzy Netia Spotu. Po konsultacjach z supportem wysłane zostało do nas nowe urządzenie. Po przeniesieniu się do domu - net jest mi do pracy niezbędny - okazało się, że to jakaś awaria na łączach TP. I Netia nie wiedziała o problemie, skoro w połowie Piekar nie działały łącza Netii i TP? Wątpliwe…

Pozdrawiam,

Dimatheus