Brak dostępu do sieci po odinstalowaniu karty

Witam.

Przez pomyłkę odinstalowałem kartę sieciową z menedżera urządzeń (opcja odinstaluj).

Kiedy to zrobiłem dodatkowo jeszcze wyczyściłem resztę oprogramowania karty przez Revo Uninstaller,

który odinstalował oprogramowanie i dodatkowo wyczyścił rejestr z pozostałości.

Ponownie zainstalowałem kartę sieciową Intel z płyty dołączonej do płyty głównej Asus P5P800 SE.

Instalacja przebiegła bez problemów, karta wykryta i zainstalowana bez żadnych ostrzeżeń.

Po podłączeniu kabla do karty nie ma internetu.

W stanie połączenia tam gdzie aktywność pakiety są tylko po strone wysyłanie, po strone

odbieranie jest zero. Kiedy daję opcję napraw nie przechodzi nawet Odnawianie adresu IP

Próbowałem z innym internetem to samo (żółty trójkąt na ikonce połączenia).

Oba łącza działają bo piszę ten temat na laptopie i tu nie ma żadnych problemów,

więc ewidentnie wina w komputerze.

Daję logi z OTL i Net-Log

OTL http://wklej.org/id/1064224/

Extras http://wklej.org/id/1064227/

Net-Log http://wklej.org/id/1064232/

Proszę o pomoc co namieszałem.

Proponuję przeinstalować wszystkie sterowniki od płyty na nowo.

Ps. Revo mógł usunąć Ci coś więcej(parę razy miałem z tym softem taki problem).

Próbowałem instalować, przeinstalowywać, odinstalować. Nic.

Karta poprawnie zainstalowana bez błędów a połączyć się nie mogę.

pobierz i uruchomhttp://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Sieci-Diagnostyka-Complete_Internet_Repair/18555 zaznacz poz 1 2 7 i go

Hej,

:arrow: Z jakiego internetu korzystasz?

:arrow: Adres IP ustawiony na automatyczny czy zdefiniowany?

:arrow: Uruchom wiersz poleceń i wykonaj polecenie ipconfig /all i wyniki wklej od posta.

Jak można przez pomyłkę coś odinstalować i jeszcze poczyścić pozostałości? :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawa rozwiązana.

Najnormalniej w świecie poszła karta sieciowa. Hmm nie wiem czemu ale chyba jest uszkodzona.

Włożyłem inną kartę i wszystko hula idealnie.

Swoją drogą jest jakiś sposób aby sprawdzić czy na pewno sieciówka na płycie głównej padła ?

Hej,

Karta może uszkodzić się generalnie na 1000 sposobów - mogło dojść w sieci do przepięcia i karta poszła z dymkiem. Układ mógł też być wadliwy i po pewnym czasie po prostu mógł przestać działać.

Przede wszystkim sprawdź w BIOS’ie, czy jest włączona karta zintegrowana. Później sprawdź w systemie, czy poprawnie jest wykrywana i czy po podłączeniu kabelka na karcie sieciowej świecą się obie diody. Jeśli tak, sprawdzasz ustawienia protokołu TCP IP - w 90% przypadków system powinien otrzymywać adres IP automatycznie z serwera DHCP. Te ostatnie ustawienia definiuje się dla poszczególnych kart sieciowych, więc istnieje możliwość, że karta zintegrowana ma błędnie przypisane parametry pracy, co skutkuje jej niepoprawnym działaniem. Dlatego też prosiłem o wrzucenie wyników komendy ipconfig /all.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kartę w BIOS’ie włączyłem.

System wykrył kartę i poprosił o sterowniki.

Stery z płyty dołączonej do płyty głównej ASUS P5P800 SE zainstalowane.

W menedżerze urządzeń karta poprawnie zainstalowana bez żadnych ostrzeżeń.

Ustawienia protokołu TCP IP mam na automat.

A tu wyniki komendy ipconfig /all

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

_ © Copyright 1985-2001 Microsoft Corp. _

_ C:\Documents and Settings\Krzysztof Pietruszka>ipconfig /all _

_ Konfiguracja IP systemu Windows _

_ Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : hajasz _

_ Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . : _

_ Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany _

_ Routing IP włączony . . . . . . . : Nie _

_ Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie _

_ Lista przeszukiwania sufiksów DNS : netmaks.pl _

_ Karta Ethernet Połączenie lokalne 7: _

_ Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony _

_ Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC _

_ Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-50-FC-8E-42-5A _

_ Karta Ethernet Połączenie lokalne: _

_ Sufiks DNS konkretnego połączenia : netmaks.pl _

_ Opis . . . . . . . . . . . . . . : Intel® PRO/1000 MT Network Connection _

_ Adres fizyczny. . . . . . . . . . : FF-FF-D4-F1-5C-54 _

_ DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak _

_ Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak _

_ Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 10.1.1.5 _

_ Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0 _

_ Brama domyślna. . . . . . . . . . : 10.1.1.254 _

_ Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 10.1.1.254 _

_ Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 91.196.31.1 _

_ 91.196.31.2 _

_ Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 15 czerwca 2013 17:57:46 _

_ Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 16 czerwca 2013 17:57:46 _

Jak widać karta otrzymała poprawne dane a mimo to nie działa.

Hej,

A mógłbyś pokazać te same parametry, ale przy podłączeniu poprzez drugą z kart sieciowych - tą Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC? Jak łączysz się z internetem - masz własny router czy tylko wyprowadzony przez operatora kabelek, który podłączasz bezpośrednio do karty sieciowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam kabel bezpośrednio włączony do karty sieciowej.

Tak to wygląda na obecnej karcie.

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Krzysztof Pietruszka>ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : hajasz

Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Lista przeszukiwania sufiksów DNS : netmaks.pl

Karta Ethernet Połączenie lokalne 7:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : netmaks.pl

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-50-FC-8E-42-5A

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 10.1.1.6

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 10.1.1.254

Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 10.1.1.254

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 91.196.31.1

91.196.31.2

Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 16 czerwca 2013 11:11:53

Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 17 czerwca 2013 11:11:53

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Stan nośnika . . . . . . . . . . : Nośnik odłączony

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Intel® PRO/1000 MT Network Connection

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : FF-FF-D4-F1-5C-54

Mam zmienne IP.

Hej,

:arrow: A czy przypadkiem nie podawałeś dostawcy łącza adresów MAC kart sieciowych? Może on stosuje takie zabezpieczenie sieci?

:arrow: Czy zawsze z internetem łączyłeś się poprzez tę kartę zintegrowaną Intela?

:arrow: Może w karcie Intela wystarczyłoby zmienić adres MAC karty, by uzyskać prawidłowe połączenie z siecią globalną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ad.1 - dostawca internetu nie brał adresu MAC karty sieciowej.

Ad.2 - od samego początku używałem zintegrowanej karty.

ad.3 - a jak się zmienia adres MAC ?

Tzn w internecie znalazłem sposoby na zmianę adresu MAC, tylko chodzi

mi jaki wpisać nowy adres. Czy musi to być jakaś konkretna kombinacja cyfr i liter ?

Hej,

Generalnie wcale nie musiał - gdy uzyskuje się połączenie z siecią, w panelach zarządzania sprzętem sieciowym - po stronie dostawcy - widoczne są parametry poszczególnych kart sieciowych. Mogło zdarzyć się tak, że po zmianie sprzętu, adres MAC wypadł z puli i stąd problemy z uzyskaniem połączenia.

Sporo w necie poradników, jak to zrobić. Są też programy, które umożliwiają łatwą i szybką zmianę adresu MAC karty - tym bardziej że tak naprawdę adres MAC przechowywany jest w rejestrze systemowym, a nie odczytywany jest za każdym razem ze sprzętu.

Tak, kombinacja ma być taka, jak w przypadku karty Realtek’a, czyli 00-50-FC-8E-42-5A. Wpisanie innego adresu nie da zupełnie nic - chyba że adres MAC Twojej karty został wprowadzony z jakiejś przyczyny na czarną listę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A czy po zmianie MAC adresu na ten z karty Realtek’a w przypadku gdyby ta zmiana nic nie dała

karta Realtek’a po ponownym przełączeniu będzie działać ?

Może to śmieszne pytanie ale w systemie będą dwie karty z tym samym adresem MAC więc będzie można

ponownie przywrócić stary adres MAC na karcie Intela ?

Jaki polecasz nieskomplikowany program do zmiany tego adresu ?

Poszukałem i znalazłem fajny programik do wykonania tej operacji.

Zmieniłem MAC adres ale nie na ten z karty Realtek’a ale na adres

z puli Intela, który był w programie. I co się okazało, że po restarcie

na zintegrowane sieciówce internet hula !

No kurde teraz to jestem mocno zdziwiony, dlaczego na oryginalnym nie idzie ?

Mam neta od dwóch różnych dostawców i z żadnym nie działał net a po zmianie z jednym działa

natomiast drugi dostawca (radiówka) zawsze kiedy podłączałem inny sprzęt do jego neta musiałem dzwonić

i podawać MAC adres urządzenia, które podłączam abym mógł z niego korzystać.

Karta Intela na MAC adresie Realtek’a oczywiście działa.

Wniosek taki, że coś się niedobrego stało z oryginalnym MAC’iem Intela.

Jak się mogę dowiedzieć w czym problem ?

Hej,

Oczywiście, że tak - adres MAC wcale nie musi być numerem unikatowym. Spokojnie można mieć więc w komputerze kilka kart o takich samych numerach sprzętowych MAC.

Tak, jeśli korzystać będzie z jakiegoś programu, to najczęściej oferują one także operację przywrócenia domyślnego adresu MAC. Jeśli będziesz zaś posługiwał się innymi sposobami, to warto po portu zapisać ten adres, by wiedzieć, na jaki ewentualnie go przywrócić. :slight_smile:

Myślę, że dużo pomocnych materiałów znajdziesz tutaj.

Tak jak pisałem - być może adres MAC Twojej karty z jakiegoś powodu trafił na czarną listę u operatora. Zmiana adresu na inny spowodowała, że filtr po prostu nie odrzuca karty, bo ta przedstawia się obecnie innym adresem.

Możliwe, że wpadł na czarną listę - ale pisałem już o tym powyżej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy jeżeli jeden z dostawców wpisał taki adres na taką listę to czy u innego dostawcy skutkuje tym samym ?

Dzwoniłem do jednego i zaklinają się, że nie stosują takich praktyk.

Do drugiego zadzwonię jutro jak będę przy komputerze.

Hej,

Nie, to tak nie działa. Jeśli dostawca ma czarną listę, to MAC’ów takich kart nie udostępnia innym podmiotom - na pewno nie działa to więc na poziomie globalnym.

W sumie co innego może Ci powiedzieć. Generalnie mógłbyś zapytać, skąd problem z takim, a nie innym, zachowaniem karty.

Pytanie tylko, czy jest w tym większy sens. Adres zmieniłeś, z dostępu do neta korzystasz. Po co więc dzwonić i pytać się, gdy prawdopodobnie otrzyma się podobną odpowiedź jak w pierwszym przypadku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zapewne masz rację, ale u mnie u obu dostawców stary MAC nie działa a jednego dostawcę mam już ze 6-7 lat a drugiego zaledwie od miesiąca.

Zauważyłem jeszcze jedną “dziwność” a mianowicie jak na niektórych stronach są tzw “Live Traffic”, które pokazują skąd się kto łączy to w moim przypadku pokazuje zupełnie inne polskie miasto.

Hej,

A no to faktycznie dziwne zachowanie. Generalnie masz rozwiązanie na przyszłość, gdyby zdarzyły się kiedyś podobne problemy.

To akurat dziwne nie jest - pula adresów dostawcy internetu jest przypisana do konkretnego miasta i stąd mogą pojawiać się rozbieżności. Sam siedzę w Piekarach i korzystając z łącza Netii, sprawdzanie adresu IP pokazuje Częstochowę. W przypadku domowego łącza z UPC zamiast Piekar pojawia się Bytom. A na przykład w przypadku łączy mobilnych bardzo często pojawia się Warszawa. :smiley: Jest to zupełnie normalne zachowanie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki Dimatheus za wszelką pomoc i rady.

Uświadomiłeś mnie w wielu kwestiach.

Pozdrawiam

Hajasz

Dodane 01.07.2013 (Pn) 21:54

Męczył mnie ten problem z tym MAC adresem i postanowiłem na innym sprzęcie zmienić

adres na ten, który u mnie nie działa. I co się okazało, że na laptopie działa !

Więc co może powododować, że na komputerze nie działa ?