Brak dostępu do strony tripsta

Witam,

ostatnio zauważyłem kłopoty z dostępem do niektórych stron internetowych.

Czasami nie działało google.pl, ale działało google.co.uk/.de/.fr lub na odwrót.

Teraz sytuacja się polepszyła, lecz non-stop nie mam dostępu do strony http://www.tripsta.pl.

Co dziwne - mam możliwość dostępu do niej korzystając z proxy (bramki lub przy użyciu zwykłego proxy IP). Mam możliwość połączenia się z ową stroną przy użyciu innego komputera w sieci (pod router jest podpiętych parę urządzeń).

Połączenie bez proxy daje “Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.”, natomiast tracert do tripsty:

Trasa ledzenia do tripsta.pl [5.9.185.34]

przewyľsza maksymalnĄ liczb© przeskok˘w 30


  1 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

  2 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

  3 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

  4 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

(...)

 28 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

 29 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

 30 * * * UpynĄ limit czasu ľĄdania.

Dodam, że próbowałem się już łączyć przy użyciu innej przeglądarki (Chrome/Opera), przy wyłączonym antywirusie oraz zmienionym IP oraz DNS (ustawionym automatycznie oraz DNS google) - nic to nie dało. Połączenie bezpośrednio z IP 5.9.185.34 również daje restart połączenia.

Jestem naprawdę sfrustrowany tą sytuacją, szczególnie że mimo względnego obycia z komputerem i sieciami nie jestem w stanie dojść do tego, gdzie leży przyczyna.

Bardzo proszę o pomoc,

Pozdrawiam

Mnie to wygląda na zablokowany adres IP, ewentualnie firewall na komputerze lub routerze blokuje połączenie. Ewentualnie w system32\drivers\etc otwórz za pomocą notatnika plik hosts i zobacz, czy tam nie ma podopisywanych innych rzeczy poza localhostem, czyli 127.0.0.1. Po weryfikacji tych 3 rzeczy, skontaktuj się z Twoim ISP, przedstaw co już zrobiłeś i niech Ci pomogą, bo jak wspomniałem może masz zbanowane zewnętrzne IP i tutaj jest pies pogrzebany. Nawet to pasowałoby do zbanowanego IP, ponieważ sprawdziłem pingiem IP i okazało się, że google.co.uk i google.pl mają inne IP, dlatego jedno się nie wczytuje, a drugie tak Ja właśnie miałem taki przypadek, że nie ładowała mi się strona plus.pl i strony logowania banku PKO i GetinBank i właściciel firmy razem ze swoimi technikami siedzieli nawet po godzinach pracy przez 3 dni żeby znaleźć winowajcę i okazało się, że technicy zmienili mi zewnętrzne IP i wszystko zaczęło działać i właśnie właściciel mówił, że jest to bardzo rzadki przypadek, ale jednak może się zdarzyć…

Sprawdziłem, że nie odpala mi się również permanentnie strona doradcasmaku.pl.

Obie - tripsta oraz doradcasmaku - mają IP zaczynające się na 5.xxx - może to jest trop?

Faktycznie, zapomniałem sprawdzić hosts do tej pory - ale tam niestety wszystko w porządku. Firewall w AV wyłączyłem, a Windowsowy mam wyłączony odkąd pamiętam. Mimo to doradcasmaku/tripsta się nie ładują.

Kontaktowałem się “na głupa” od razu, mimo że wiedziałem, że to nie ich wina. To nie może być ban na zewnętrzne IP, ani firewall na routerze, bo jak pisałem - na innych komputerach/smartphone’ach podłączonych pod ten sam router (a wiec i posiadających to samo zewnętrzne IP) strony działają normalnie - i też do tego ISP doszedł sprawdzając, czy to ich wina.

Posiadając zmienne IP (netia) już próbowałem zmiany IP zewnętrznego oraz wewnętrznego w sieci i nic. :?

Dodane 23.05.2013 (Cz) 19:36

Znalazłem rozwiązanie do problemu, dzięki temu, że wyświetlił się raz błąd:

Kto ma podobny problem, niech napisze do mnie:

zpxyff maupa jadamspam.pl