Brak dostępu do ukrytej partycji z obrazem płyty

Witam

Mam taki problem z pc. Kupiłem komputer stacjonarny z zainstalowanym oprogramowaniem systemu Windows Vista, Zaraz po pierwszym uruchomieni komputera miałem nagrać płytę z ukrytej partycji dysku. Niestety tego nie zrobiłem. Jakiś czas temu komputera nie wiem czy sam od siebie czy przy kogoś pomocy tak jak by reinstalował system czy tam jak ktoś woli przywrócił sobie ustawienia fabryczne. I teraz pytanie do Was. Dowiedziałem się gwarancji że taka operacja z ukrytej partycji dysku można zrobić tylko jeden jedyny raz i że już niestety nie da sie tego systemu nagrać. Więc możecie mi powiedzieć co mam zrobić abym mógł wypalić tą płytę? Bo słyszałem że nawet jeżeli już ktoś tą operacje wykonał jedno krotnie to da się to jakoś uruchomić ten program jeszcze raz. Proszę pomóżcię bo niem co mam robić. Próbowałem pożyczyć od kogoś płytę z vistą lub ją pobrać ale jakoś mi sie to nie udało. Oczywiście tak jak mówiłem jest to komputer stacjonarny firmy Toshiba z oryginalną licencja na Windows vista Home Premium.

Wyszukaj w kompie " Toshiba Recovery Disc Creator "

A co na ten temat jest napisane w instrukcji obsługi? Zaglądałeś tam?

Użyć programu który Toshiba specjalnie do tego celu dostarcza:

snap20091211221842001.png

W instrukcji nic nie ma. A na gwarancji mówili ze że tego nie zrobią bo się nie da. A proszę mi powiedzieć jeżeli ten Wasz sposób nie zadziała to jest jakaś inna możliwość?

Skoro to Toshiba to może jest tak jak w laptopie czyli przy starcie systemu wciskasz f8 i masz możliwość przywrócenia systemu do ustawień początkowych- inaczej odzyskujesz system z dnia instalacji na kompie.

Nie wiem czy tak jest we wszystkich Toshibach ale w mojej podczas startu naciskam F12 i pokazuje się Boot Menu w którym wybieram bootowanie z partycji recovery.Ale to nie o to chodzi bo Loxus chce nagrać płytę recovery.

Spróbuj najpierw Toshiba Recovery Disc Creator, a potem się będziesz martwił resztą.

Masz rację f12(bot), f8 odzyskiwanie systemu a Toshiba Recovery Disc Creator potrzebny do nagrania płytki.

Skoro kupił kompa z preinstalowanym systemem i to marki Toshiba , to myślę że powinien mieć w start-wszystkie programy-toshiba Toshiba Recovery Disc Creator.

1a91e2da06784e3c.jpg

tylko jest problem. Teraz sie kapłem ze to komputer jest z Fujitsu Siemens. To kupowali do domu rodziców a ja tam bywam rzadko i teraz przyjechałem i to zobaczyłem. A może mi powiedzcie jak mam nagrać tą płytę tak jak to miałem zrobić zaraz po kupnie. bo może się to da zrobić

Ręce opadają :?

Z tego co wiem to możesz do tego użyć programu Fujitsu Siemens Computers Recovery (powinien być zainstalowany na komputerze) lub podczas startu systemu wcisnąć F8,pojawi się menu, które umożliwi ci nagranie płyt recovery.Dokładniej nie wiem,niech się wypowie ktoś kto ma komputer tego producenta.