Brak dostępu do ukrytych folderów

Parę dni temu zabrałem się do reinstalacji systemu Windows XP Professional. Przed sformatowaniem partycji C: cały folder Documents & Settings skopiowałem na partycję D: z danymi. Po ukończeniu procesu instalacji, ku mojemu zaskoczeniu, nie mogłem dostać się do wyżej wspomnianego folderu (dysk D:), gdyż za każdym razem otrzymywałem komunikat mniej więcej taki - “Nie można uzyskać dostępu do tego folderu.” Przeszukałem parę for w nadziei, że znajdę coś na ten temat. Ostatecznie postanowiłem się wstrzymać z “ratowaniem” tego folderu i wyłączyłem komputer. Przy ponownym jego uruchomieniu miał miejsce proces odzyskiwania danych - wyświetlił się jasnoniebieski ekran podobny do tego, który często pojawiał się po resecie lub niewłaściwym zamknięciu systemu, gdy jeszcze używałem systemu FAT32. Po zakończonym procesie “odzyskiwania” danych na D: sprawdziłem folder Documents & Settings - kopię z C:, z poprzedniej instalacji Windows XP. Na pierwszy rzut oka wszystko się zgadzało - foldery, pliki, nazwy. Schody zaczęły się dopiero gdy chciałem dostać się do archiwum wiadomości Outlook Express, by przenieść je do obecnie używanego Outlook’a 2007. Chcąc dostać się do odpowiedniego folderu (Dane aplikacji albo Ustawienia lokalne) włączyłem opcje pokazywania ukrytych plików i folderów. Niestety nic to nie dało - żaden z ukrytych katalogów w Documents & Settings nie pojawił się w oknie Eksploratora. Długo grzebałem w sieci poszukując tematu opisującego podobny problem. Mimo wielu wysiłków, edytowania rejestru, przeszukiwania dysku Total Commanderem czy Flash Desinfector’em nie udało mi się dostać do archiwum Outlook’a. OnTrack Easy Recovery Professional też nie pomógł - w drzewie katalogów dysku D: nie pojawiły się ukryte foldery. Moje pytanie zatem brzmi - co jeszcze można z tym zrobić? Bardzo zależy mi na tym archiwum. System reinstalowałem u moich znajomych i wolałbym nie przekazywać im smutnej informacji “Niestety nie zobaczycie swojej dotychczasowej poczty.” Dodam jeszcze, że przy wpisywaniu ścieżki adresu do któregokolwiek z ukrytych folderów otrzymuję komunikat taki jak przy próbie dostania się do nieistniejącego katalogu. Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomysły!

Skoro masz Total Commander to sprobuj tak:

Konfiguracja > Opcje > Wyświetlanie > i zaznacz : “pokaż pliki ukryte/systemowe (tylko dla doswiadczonych)”

Niestety, dalej nic. Dodam, że do skopiowanego folderu Documents & Settings mam normalny dostęp. Wszystkie katalogi, które nie były ukryte gdy calość kopiowałem, są dostępne i nie ma z nimi żadnych problemów. Jedynie te, które w poprzedniej instalacji Windows XP funkcjonowały z atrybutami ‘Ukryty’ zostały jakby usunięte - nie są widoczne, nie można się do nich dostać wpisując ich ścieżkę adresu. Co gorsza, porównując objętość folderu Documents & Settings oraz wszystkich folderów w nim zawartych (tych widocznych) otrzymuję ten sam wynik, jak gdyby ukrytych katalogów faktycznie tam nie było. Najdziwniejsze jest to, że ilość plików w oryginalnym Documents & Settings i jego kopii na partycji D: się zgadzała przed przeinstalowaniem systemu operacyjnego. Jeszcze raz dzisiaj sprawdzałem i wartość ta jest nadal taka sama, 7697 plików. Tak więc dalej nic nie wiadomo. Zastanawiam się tylko czy podczas odzyskiwania danych przez system (ekran w poszukiwaniu błędów z logiem Windows) po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera, już z nową już instalacją Windows XP, mogły być te ukryte foldery usunięte. Obym się co do tego mylił.