Brak dostępu do uprawnień administracyjnych

Witam wszystkich jako, iż jest to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile:

Co będę dużo pisał screen wszystko powie :?

http://img339.imageshack.us/i/beztytuuanb.jpg/

Nie mogę np. odinstalować coda 4, wejść w msconfig oraz zabijać procesów w TM- XP SP2

Dodam, że kilka dni temu było wszystko dobrze, nic nie grzebałem w żadnych ustawieniach.

Na googlach nie znalazłem rozwiązania mojego problemu…

Zostaw puste hasło i zmień typ swojego konta w kontach użytkowników. No chyba, że ustawiłeś sobie podczas instalacji hasło w rodzaju 123456.

Żeby to było takie łatwe to już dawno bym sobie z tym poradził. Zostawiłem puste pole i nadal wola mi, ze nie można uruchomić opcji użytkownika z podanymi informacjami. Nie podawałem żadnego hasła…

Trochę już grzebałem i niby tez jestem jako administrator, ale nadal nie mogę nic zrobić. Co prawda Coda już zainstalowałem na nowo ale i tak mam dość ograniczone mozliwosc :frowning:

Zaloguj się do konta Administrator.

Nie wiem jak to jest w Win7 ale wejdź w ‘control userpasswords2’ i ustaw jakieś hasło na admina - może wejdzie z poziomu Twojego konta (bez hasła nie da sie odpalać programów jako inny użytkownik).

jak nie pamiętasz hasła do admina i do innych to ściągnij program ophcrack liveCD dla visty (działa też na windows7, testowałem) i wtedy lognij się na admina i zmie typ konta użyszkodnika :smiley:

PS To jest też mój pierwszy post na forum ;D

To jest XP po jakimś 7 packu… Przyjrzyj się ramkom okien i tekstowi dialogu.

Próbowałem, ale tez nie mogę, ciągle wyskakuje monit o haśle, ale przecież ja nic nie zmieniałem?

Czytałem tez, że można spróbować w trybie awaryjnym, ale coś mi to nie wychodzi?

W pierwszym poście, pisałem ze mam XP SP2

Aha, nie patrzyłem dokładnie. Spróbuj odpalić admina w trybie awaryjnym, ewentualnie usuń hasło programami :slight_smile:

W awaryjnym są takie same hasła jak normalnie :smiley:

Tak usuń programem lub luknij na nie ophcrack’iem (plik ISO 500MB z całą dystrybucja linuksa podany w moim poprzednim poście)

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mógłby mi podać jakiś program, bo szczerze to nie wiem nawet pod jaka fraza mam go szukać…

Ludzie prośba, nauczcie się czytać dokładnie posty… Te słowa kieruje w szczególności do fenix505 , do jasnego ja nie mam visty ani 7, dwa razy wyraźnie zaznaczałem, że mam XP SP2… :shock:

Sorki ![-o<

tu masz dla XP’ka

http://sourceforge.net/projects/ophcrack/files/ophcrack-livecd/2.3.1/ophcrack-xp-livecd-2.3.1.iso/download