Brak dostępu do zmiany ustawień systemowych dla Administratora

Witam,

mam problem z uprawnieniami Administratora domeny na Serwerze podpiętym do domeny.
Jest to windows serwer 2019 Essentials który podpiełem do domeny 2008.
Serwer skonfigurowałem jako 2 serwer domeny.
Logujac się na Administratora domeny na serwerze z Windows 2019 mam w niektórych miejscach ograniczone uprawnienia ? Jak to jest możliwe.
Chcąc chociażby w ustawieniach wygladu tematów graficznych pulpitu dodać ikony na pulpit pokazuje się błąd:

Windows cannot access the specified deice path, or file. You may not have the appropiate permission to acces the item. ( i jest link do: C:\WIndows\system32\rundll32.exe)

Z tego co wiem administrator domeny na komputerach podpiętych pod domenę ma uprawnienia administratora ?? więc skąd te ograniczenia ??

Proszę o pomoc bo może umknęło mi coś mojej uwadze ?

Lokowałeś się na konto lokalnego administratora? Zmigruj 2008 do 2019 i przełącz go na podstawowy.

Tak wszystko było ok.
Teraz też cmd można odpalić z uprawnieniami admina. Stąd tak się dziwie co jest ?? Po prostu niektóre funkcje nie chcą się uruchamiać z powodu braku uprawnień.
Czyli co, przez to że domena jest na funkcjonalności 2008 to jest powodem ??

Usuń profil administratora (domenowego) na 2019 w ustawieniach zaawansowanych systemu, w zarządzaniu profilami z poziomu lokalnego administratora i zaloguj się ponownie.

To jest uzytkownik administrator czy użytkownik w grupie Administratorzy domeny? Jeśli to drugie, dodaj go do grupy Administratorzy.

Masz w GPO folder redirection albo włączone roaming profiles?

Nie do końca rozumiem, rozwiń temat. 2019 Essentials został “podpięty do domeny”, czy zmigrowałeś 2008 do domeny? Jest taka ścieżka? 2019 w domenie może być jedynym kontrolerem i dodatkowo trzymać wszystkie role FSMO.

Mam stary serwer z windows 2008 serwer standard. Kupiłem nowy z windows 2019 serwer essentials. Podpiołem go do domeny jako kontroler domeny. Wszystkie role na razie trzyma 2008.
Teraz robiąc drobne konfiguracje ( chciałem włączyc ikony na pulpicie w zakłatce tematów graficznych ) wyskoczył mi taki błąd .
Jednak np. cześć opcji chodzi ok. np. cmd z prawami administratora się odpala i jest ok. User net administrator pokazuje że konto jest w grupie administratorów zarówno w domenie i lokalnie. Stąd nie wiem co jest grane z tym brakiem uprawnień. Czy to poziom domeny to powoduje ???

Co do profili to nic nie było robione żadnych standardowych ustawień nie zmieniałem.

No tak essential. To nie jest tak, że essential musi być podstawowym kontrolerem, a nie jedynym? Załóżmy, że essential jest podtsawowym, a jakiś standard czy np. Zentyal jest zapasowym. W 2019 coś się zmieniło?

No tak jak napisałem może być tylko jeden kontroler.

Generalnie staram się unikać Essentiali i Foundation, ale czasem człowiek coś odziedziczy, a potem trzeba to wymieniać na Standarda. W takim razie lipa z migracją, gdy pojawi się kolejny kontroler?