Brak dostępu - System Windows

Witajcie…mam głębszy problem…mój brat u siebie w komputerze pozakładał hasła na wszystkie z 3 kont…ale jako, że to jego PC…nie przeszkadzało mi to…Teraz gdy zapomniał haseł do wszystkich z 3 konto (pewnie były jednakowe) zwraca się do mnie z prośbą o pomoc. Nie można w ogóle dostać się do systemu, bo wszędzie pozakładał hasła, które przecież zapomniał. Dodam, że dla konta “ADMINISTRATOR” również hasła nie pomięta… :x a on sam ma zaledwie kilkanaście lat :x Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu oprócz: Formatu i instalki Win’dy na nowo? :x

dzięki. pzdr. :?

OT-y KOSZ

Jako że to mój pierwszy post witam forumowiczów 8) .

Masz zainstalowanego Windows-a XP? Jeżeli tak to możesz spróbować użyć zestawu narzędzi Offline NT Password & Registry Editor. Nie używałem go u siebie, ale według opisu z PC Format-u (11/2006) na podstawie którego piszę ten post pozwala on na usunięcie haseł kont użytkowników (również konta administrator).

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Opisywany zestaw należy pobrać (jest on w postaci obrazu płyty *.iso), a następnie wypalić na płycie używając dowolnego programu umożliwiającego nagrywanie obrazów płyt. Przygotowaną w ten sposób płytę należy “zbootować” na komputerze, na którym chcemy usunąć hasło, a następnie postępować zgodnie z wyświetlanymi informacjami (dokładny opis można znaleźć na podanej stronie).

Narzędzia nie wolno używać w przypadku korzystania z wbudowanej w Windows funkcji szyfrowania danych na dysku EFS, gdyż wówczas stracimy nieodwracalnie możliwość odczytu plików zaszyfrowanych za pomocą EFS.

Już sobie poradziłem, zainstalowałem nowego 2-windowsa na 2 partycji…ale przyda się twój link w przyszłości pewnie… :wink:

P.S

a skąd mam wiedzieć czy owa funkcja szyfrowania danych EFS u mnie występuje…? Mam XP- Professional SP1 :roll:

Pierwszą cechą jest to, że zaszyfrowane pliki mają zielony podpis.

Ponadto to użytkownik musi zaszyfrować dane pliki - funkcja ta nie działa automatycznie chyba, że został zaszyfrowany folder (wówczas kopiowane do niego pliki są automatycznie szyfrowane), więc jeśli tego* nie zrobiłeś to nie masz się o co martwić 8) .

* Aby zaszyfrować dany plik\folder należy kliknąć na niego PPM -> Właściwości -> Zaawansowane -> Szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane.