Brak dwóch plików podczas instalacji Windows XP

Witam!

 

Chciałem zainstalować Windows XP na maszynie wirtualnej. Niestety, podczas kopiowania plików okazało się, że nie ma dwóch plików: “shdoclc.dll” oraz “shell32.dll”. Co mam zrobić?

Cześć,

 

Zainstaluj system z nieuszkodzonej (nieporysowanej) płyty, a jeżeli instalujesz z obrazu płyty to sprawdź sumy kontrolne.

Płyta nie ma ani jednej ryski :frowning: Nie wiem co jest grane :frowning:

osobiście spotkałem się z takim czymś kilka razy, jednak nigdy na maszynie wirtualnej… w moim przypadku za każdym razem wina leżała po stronie pamięci RAM (uszkodzenie), może warto sprawdzić pamięć dla pewności jeżeli masz 100% pewności że płyta jest ok

Ale pamięć RAM w maszynie wirtualnej? Ona jest zawsze prawidłowa :frowning:

 

EDIT:

Pamięć RAM sprawdzałem tydzień temu i wszystko było dobrze…

Wg mnie ewidentnie źle nagrana płyta. Spróbuj jeszcze raz wypalić na najwolniejszych obrotach na jakimś Verbatimie.

Ale jak używana była w 2008r. 2 razy i w 2010r. 2 razy to jak może być źle nagrana? :confused:

Nośnik sprzed kilku lat zakładam, że nieoryginalny niestety tak mają płyty po kilku latach są nieczytelne. Chyba, że napęd szwankuje. Ciężko sprawdzić na innej płycie przynajmniej wyeliminujesz jedną przyczynę.

Z sześcioletnią płytą może być jakiś błąd odczytu. Ja bym próbował skopiować na dysk, a potem nagrać bootowalną płytę, czy bootowalnego pendrive. W wersji płatnej burnaware professional ma opcje odzyskania zawartości płyty, jak i nagranie bootowalnej. Trial, to 10-dniowa wersja testowa.

Ja miałem problem z odczytem płyty w ogóle i to była płyta oryginalna tłoczona a konkretnie płyta ze sterownikami od płyty głównej. Inne płyty były czytane. Padło że może płyta cd się utleniła nie była porysowana a mimo to był problem z odczytem. Stosowałem różne porady z internetu np. posmarowanie płyty pastą i inne. W efekcie płyta została porysowana i tak tracąc nadzieje na jej odczyt. Ale po jakimś czasie z nagrywarką zaczęły się problemy i wymieniłem na nową. I byłem w szoku jak ta nowa potrafiła odczytać tą płytę i jeszcze porysowaną . Wychodzi więc że zależy też od klasy nagrywarki jak sobie poradzi z odczytem porysowanej płyty czy utlenionej. Tak że czasem może być że sprawdzając na innym komputerze z inną nagrywarką może nie być problemów ale to nie znaczy że  w jakimś stopniu po jakimś czasie dana płyta nie ulteniła się powodująć problem z odczytem z daną nagrywarką pomimo że nie porysowana. To jest tylko przykład i nie oznacza że u autora jest od tego problem. Co prawda z tego co pisze że odczytuje płytę ale brak plików mógłby oznaczać że jest problem z odczytem z obszaru gdzie te pliki się znajdują albo z problem z zapisem.

Być może to jest problem z napędem, ponieważ nie odpala on płytki Battlefield Bad Company 2. Spróbuję tym Burnaware Professional odzyskać te pliki i nagrać na nową płytkę