Brak dysku głównego

Niedawno miałem pewien problem z bs typu 0x00000021a, nie znalazłem pomocy, dlatego postanowiłem naprawić go formatem i nowym Windowsem. Teraz mam jeszcze inny problem. Kiedy włączam komputer wywala mi bs typu 0x000000f4. Wyczytałem gdzieś, że wina leży w dysku. Sprawdziłem typ każdej partycji w moim komputerze i mam same dyski lokalne, brak głównego. Oczywiście Windowsa mam na dysku lokalnym, o dziwo…I teraz pytanie: czy da się jakoś zmienić ten typ dysku z lokalnego na główny? Uważam, że to naprawi mój problem.

Pozdrawiam.

PS. Mam Win XP sp 3.

Witam.

Ściągnij sobie takie live-cd:

http://sourceforge.net/projects/gparted … e/0.7.0-4/

To jest link bezpośredni do *.iso. Wypal to na płycie CD-RW bądź DVD-RW z małą prędkością. Wlącz bootowanie z płyty w BIOS. Jeśli masz bardzo ważne dane na pozostałych partycjach to może zrób jakich backup. A teraz do rzeczy. Usuń tą partycję Windowsa => Zastosuj. Utwórz w tym samym miejscu nową partycję, potem w parametrach automatycznie ustawia się typ “podstawowa” i sformatuj na NTFS. Windows nie powinien mieć obiekcji. W Win można mieć max. 4 partycje podstawowe, Win musi być na takiej zainstalowany. W razie potrze tworzysz dodatkowo partycję rozszerzoną, a w jej obrębie można mieć dowolną ilość partycji logicznych.

Aha, jeśli masz laptopa nie wytnij sobie przypadkiem partycji recovery (GParted nie będzie jej chronił, tylko pokaże z flagą “hidden”).

Powodzenia!

Ożyj i zwyciężaj!

Nie jestem jakimś tam ekspertem, ale może to ogarne :slight_smile: ej ale to jest jak format tak? Czy to backup mam tylko zrobic w razie jakby cos nie wypalilo? No bo chodzi o to, że ja mam troche tych danych i nie bardzo chciałbym żeby mi zniknęły :cry:

PS: Mam PC’ta.

Wszelkie operacje na partycjach mogą zakończyć się utratą danych. Dlatego też uważaj, żeby omyłkowo nie sformatować innej partycji, tylko tą z Windowsem.

Dobra spróbuje tego jutro bo dzisiaj już zabardzo czasu nie mam na zabawe :slight_smile: Dzięki za pomoc o wynikach poinformuję jutro :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Dodane 07.12.2010 (Wt) 6:17

Hmm chyba wam to źle wytłumaczyłem bo akurat miałem już odpalać GParted, ale wbiłem jeszcze w google, poszperałem troszkę i mam coś takiego:

Na dysku D: tam gdzie mam Windowsa w zarządzaniu komputerem mam przy partycji napisane TYLKO "rozruch" a na dysku C: tam gdzie mam samego CS’a mam właśnie “system”! Da się to jakoś pozamieniać żeby przy partycji D: był “rozruch” i “system”? Proszę o szybką odpowiedź, bo inaczej nie będę miał wyjścia i zrobię sobe format :slight_smile: bo juz dobijają mnie te błędy #-o