Brak dysku; laptop hp

witam,

mam problem z laptopem hp, ktorego uzytkuje juz 5 lat i w tym okresie nie byl formatowany etc. System XP.

Po uruchomieniu windowsa wyskakiwal dymek w pasku obok zegara z informacja, ze zainstalowano, badz podlaczono telefon za pomoca usb, jednakze nie byl on podlaczony. Komunikat ten wyskakiwal kilka razy na sekunde, praktycznie migal, dlatego zresetowalem komputer i pozniej po biosie pojawial sie juz tylko czarny ekran z wiadomoscia, ze nie odnajduje pliku / folderu Windows/system. Chcialem naprawic system za pomoca plytki XP, ale ona mowi mi, ze nie mam podlaczonego zadnego dysku… 24 godziny przed tym faktem uderzylem, ale (raczej lekko) bokiem laptopa, nie od strony CD w podloge, ale pozniej jeszcze kilka razy w ciagu dnia normalnie z niego korzystalem, wiec dysk raczej nie wypadl z plyty glownej, czy do czego on tam jest podlaczony?

Co moze byc powodem i prosze o porade co zrobic by naprawic laptopa, poniewaz mam tam jedyna wersje robocza pracy mgr… Nie mialem kontaktu z serwisami i nie chcialbym, zeby mnie oszukali. A moze moge cos sam poradzic? Czy mozna odzyskac dane, jesli dysk sie np spalil?

Prosze o szybka pomoc!

Gratuluje.

Co to za sprzęt, co pokazuje BIOS (wykrywa dysk?)

HP Pavilion DV6000

bios pokazuje przy primary hard disk self test

#10009 replace hard disk

jak kolega wyżej pisał sprawdź w biosie czy wykrywa Ci dysk

jeśli tak to nagraj u jakiegoś kolegi bootowaną płytkę z programem Gparted i oznacz partycję systemową jako aktywną (partycję z systemem wybierz PPM (prawym przyciskiem myszy) i wybierz jako aktywną. I sprawdź w tedy czy będzie system normalnie startował jak nie to formata zrób partycji systemowej jeśli tam akurat nie miałeś zapisanej pracy mgr. Jeśli była ona na dysku systemowym to ściągnij z internetu jakaś wersje systemu działającego z płyty czyli “live” czy inaczej je tam zowią i jak system się uruchomi z boot-owalnego cd to podłączysz pen-drive i skopiujesz go na niego swoje wypocin-ki. jakieś problemy bedziesz miał to pisz! !!

satisfaction , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

dzieki wielkie witek, ale jak juz pisalem, sprawdzilem i bios tez nie widzi. Mam przywrocic ustawienia poczatkowe biosu? Albo uzyc plyty ze sterownikami do laptopa, recovery czy jakos tak? Tyle ze mam ja podpisana pod system vista a kupowalem i mam XP. Czy dysk mogl sie po prostu poluznic przy uderzeniu i gdy odkrece dolna podstawe to sobie go tam podlacze czy lepiej nie tykac?

Dodane 02.02.2011 (Śr) 13:14

z przyjemnoscia uzylbym polskich znakow gdyby nie to, ze kontaktuje sie tutaj z Wami za pomoca komorki, bo jak pisalem nie dziala mi komp.

Przepraszam Cie Areh, ale w tej sytuacji nie jestem w stanie pisac po polsku… …i tak pisze jedno zdanie 5min. Jesli uda mi sie uruchomic laptopa z pewnoscia poprawie swoje teksty.

Odkręć zaślepkę od dysku, wyciągnij HDD i podłącz do innego sprzętu.

Oczywiście mógł się wysunąć, ale tam wszystko chodzi raczej ciasno.