Brak dysku w BIOS-ie / komputer nie widzi dysku

Witam, otóż od pewnego czasu mam problemy z laptopem Asus X555LA. Na początku wyskakiwały blue screeny z błędami takimi jak
np. Kernell data inpage error lub critical process died. Po jednym z takich błędów komputer podczas restartowania zaczął włączać biosa, który nie widzi dysku i nie mogę uruchomić laptopa. Dodam, że wcześniej przychodziło mi powiadomienie, aby zrestartować komputer w celu naprawy błędów dysku. Laptop był w naprawie już kilka razy i ma wsadzony nowy dysk, a ciągle dzieje się to samo po kilku godzinach użytkownika.

A czy była podejmowana próba wymiany płytki z gniazdem SATA? Poniższy link pokazuje jak wymienić dysk, na zdjęciu pod STEP8 widać, że jest moduł z tym gniazdem i innymi, ktoś próbował to zamienić i przetestować?

Spotkałem się z podobnym problemem, ale w laptopie gniazdo SATA było na spesjalnej taśmie, gdzie wadliwie były wykonane styki, jej wymiana rozwiązała problem.

W pierwszym punkcie gdzie oddałam do naprawy mówili, że ta część jest sprawna, po czym znowu działo się to samo. Podobno podłączyli tam nową płytkę, ale to nic nie dało, a na koniec stwierdzili że chyba jednak jest uszkodzona i płyta główna też, ale w tamtym punkcie chcieli wymieniać mi wszytko po kolei. Następna osoba, do której oddałam laptopa po przetestowaniu stwierdziła, że to jest sprawne

A te wymienione dyski, wszystkie były sprawne po pojawieniu się problemu, po tych kilku godzinach? Może robisz coś za każdym razem, co powoduje taki problem. Oddajesz do serwisu, tam podpinają swój dysk, sprawdzają resztę, wszystko działa, oddają Ci zreinstalowane, mija kilka godzin użytkowania i problem wraca. Tak wygląda, jakby jakaś Twoja akcja powodowała powrót problemu, np infekujesz system w potwarzalny sposób - to tylko hipoteza.

Pamięć RAM była wymieniana, sprawdzana? Próbowałaś serwis fabryczny Asus’a?

Dyski były sprawne, od razu po wystąpieniu problemu oddawałam komputer z powrotem do naprawy i mówili, że wszystko z nimi ok. Posprawdzali wszystkie części, poskładali, nie wyłączali komputera przez dłuższy czas i mówili że wszystko działa, a w domu od razu błędy przy włączeniu. Nie wiem, jedyne co na nim robiłam w tym czasie to przeglądnie YT.
Pamięć RAM była sprawdzana i jest sprawna, a do serwisu nie oddawałam, bo nie mam na miejscu, a laptop jest po gwarancji

Czy podpinasz do komputera telefon, jakiś dysk zewnętrzny, pendrive? Pracujesz z baterii czy cały czas podpięty jest do prądu? Czy korzystasz z komputera poza domem? :slight_smile: Jeśli tak, to czy wszędzie zachowuje się tak samo? - zaraz wysnuję jakąś teorię spiskową :wink: