BRak dysku w laptopie?

Witam, ostatnio laptop mi pokazuje przy uruchomieniu (stało się to nagle), że nie ma systemu. Więc ładuje płytę z windowsem, a ty mi po załadowaniu jak klikam zainstaluj “nie ma dysku twardego” - czy coś takiego.

Prosze o pomoc, chciałbym mieć sprawny laptop.

może dysk na sata II?

Nie rozumiem? Możęsz mi powiedzieć co mam zrobić?

ja sie na laptopach za bardzo nie znam, ale na stacjonarnych trzeba zainstalować sterowniki do SATA II… nie wiem jak na laptopie

Sprawdź najpierw w BIOSie po włączeniu laptopa, czy dysk jest wykrywany.

W różnych modelach są różne wejścia do BIOSu: Del, F2, F10, …

Jeśli zamiast ekranu diagnostyki jest widoczne przez chwilę logo producenta, to zazwyczaj klawisz Tab pozwala przejść do ekranu z komunikatami diagnostyki.

dzięki za odpowiedzi, spróbuje i odezwę się.

podaj model i markę laptopa…

czy laptop był odrazu z systemem operacyjnym:?

czy sam go instalowałeś:?

wtedy zobaczymy co dalej;)

Wychodzi na to że komputer sobie chodził i nagle bach - nie ma systemu. instalacja - nie ma dysku - wychodzi na to ze się uszkodził (może laptop ci spadł, był puknięty czy coś?)

Laptop ten ma 2-3 lata. Nie szwankował, aż nagle taka klapa. Kupiony był i kreator instalacyjny był, do samodzielnej instalacji (ale nie od podstaw, było ładne tło, jakby było już przygotowane). Laptop GERICOM. Jak jest logo i wciskam TAB to przez 2 sekundy wyświetla mi się logo i jakieś napisy, po czym znowu się wyłącza i jest to samo co mówiłem wcześniej :(.

widoczne dysk twardy padł. lub inny podzespół, kierunek serwis i dalsza diagnostyka.