BRak dysku w laptopie?

(Komorowski) #1

Witam, ostatnio laptop mi pokazuje przy uruchomieniu (stało się to nagle), że nie ma systemu. Więc ładuje płytę z windowsem, a ty mi po załadowaniu jak klikam zainstaluj "nie ma dysku twardego" - czy coś takiego.

Prosze o pomoc, chciałbym mieć sprawny laptop.

(Jan Szatan) #2

może dysk na sata II?

(Komorowski) #3

Nie rozumiem? Możęsz mi powiedzieć co mam zrobić?

(Jan Szatan) #4

ja sie na laptopach za bardzo nie znam, ale na stacjonarnych trzeba zainstalować sterowniki do SATA II... nie wiem jak na laptopie

(Hokku) #5

Sprawdź najpierw w BIOSie po włączeniu laptopa, czy dysk jest wykrywany.

W różnych modelach są różne wejścia do BIOSu: Del, F2, F10, ...

Jeśli zamiast ekranu diagnostyki jest widoczne przez chwilę logo producenta, to zazwyczaj klawisz Tab pozwala przejść do ekranu z komunikatami diagnostyki.

(Komorowski) #6

dzięki za odpowiedzi, spróbuje i odezwę się.

(Juniorek) #7

podaj model i markę laptopa....

czy laptop był odrazu z systemem operacyjnym:?

czy sam go instalowałeś:?

wtedy zobaczymy co dalej;)

(Joemix) #8

Wychodzi na to że komputer sobie chodził i nagle bach - nie ma systemu. instalacja - nie ma dysku - wychodzi na to ze się uszkodził (może laptop ci spadł, był puknięty czy coś?)

(Komorowski) #9

Laptop ten ma 2-3 lata. Nie szwankował, aż nagle taka klapa. Kupiony był i kreator instalacyjny był, do samodzielnej instalacji (ale nie od podstaw, było ładne tło, jakby było już przygotowane). Laptop GERICOM. Jak jest logo i wciskam TAB to przez 2 sekundy wyświetla mi się logo i jakieś napisy, po czym znowu się wyłącza i jest to samo co mówiłem wcześniej :(.

(Technik Elektro) #10

widoczne dysk twardy padł. lub inny podzespół, kierunek serwis i dalsza diagnostyka.