Brak działania systemu aero

Jestem użytkownikiem Windowsa Seven lecz nie działa mi system areo. Jako problem system widzi wyłączony menedżer okien pulpitu, lecz gdzie go włączyć?

Proszę o pomoc

Na początek Start > Uruchom > services.msc > Enter. Sprawdź, czy masz włączoną usługę “Kompozycje”.

Jeśli będzie włączone. Wejdź w Komputer > Dysk systemowy > wpisz w wyszukiwarkę dwm.exe. Gdy znajdzie uruchom ten program. W ten sposób uruchomisz Menedżer Okien Pulpitu. Jeśli po restarcie program nie będzie uruchamiał się sam, to utwórz skrót do dwm.exe w Start > Wszystkie programy > Autostart.

Kompozycje mam włączone i nawet po włączeniu dwm.exe system areo nie działa, a w problemach systemu areo wciąż wyświetla się “menedżer okien pulpitu jest wyłączony” a żadne inne problemy nie zostały wykryte.

Jak już to Ae** ro**.

Czy oby na pewno sprzęt spełnia wymagania systemu, a szczególnie karta graficzna?

Podaj jej nazwę.

Właśnie nie mam tej pewności bo jest ona zintegrowana, z płytą główną (Laptop) a jej nazwa (chyba, czytam tylko sterownik z menedżera urządzeń:P) to: VIA Chrome9 HC IGP WDDM, ale system nie wykrył jej jako problemu.

mam tą samą kartę w lapku jeśli chcesz mieć aero musi mieć ustawione 128 mb

na 64 mb aero nie ruszy

sprawdź może jak tak nie masz i jak przestawisz będzie działać

Ta karta spełnia wymagania windows aero i karta graficzna otrzymuje ocenę 2.0 :smiley: na viście

jak WDDM to powinna być zgodna.

jaka wersja 7?

Windows 7 ultimate

A gdzie sprawdzić i zmienić pamięć grafiki?

w biosie u mnie się wciska f2 podczas startu lapka :slight_smile: u ciebie powinno być tak samo a jak nie to pisze podczas startu kompa…

Miałem ustawione 128 mb i nawet przestawiłem na 256 ale nic nie poszło dalej…