Brak dziwięku w świeżym XP

Po zainstalowaniu nowego XP ka w kompie nie ma dźwięku komputer nie wykrył żadnych urządzeń dźwiękowych, jak by nie było żadnych głośników lub coś w tym stylu, nie kapuje całej sytuacji, pierwszy raz z czymś takim sie spotykam. Proszę o pomoc, może już ktoś miał podobny problem.

a zainstalowane masz sterowniki ?

w mój komputer> właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń nie brakuje żadnego sterownika. Kontroler dźwięku pisze że jest poprawnie za instalowany.

Jaka karta :?:

kamilast , a masz ikonę głośnika w zasobniku systemowym?

Jaką masz płytę główną ?

Jaką masz kartę dźwiękową ?

jaconno jak klikam na regulacje głośności to wyskakuje mi komunikat Nie ma dostępnych urządzeń miksujacych. Aby zainstalować urządzenia miksujace, przejdź do panelu sterowania, kliknij katalog Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikone Dodaj sprzęt. Działanie tego programu zostanie teraz zakończone. Co do jak tu jest płyta i karta to nie mam pojcia bo to komp kumpla a ja nie jestem zbyt kumaty w tym i niewiem gdzie to sprawdzić :oops:

kamilast to Dodaj sprzęt i wsadź płytę ze sterami do k. muzycznej i niech ci zaistaluje :smiley:

kamilast , może karta jest źle włożona. W razie czego otwórz notatnik wklej do niego to:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]

"midimapper"="midimap.dll"

"wavemapper"="msacm32.drv"

"aux"="wdmaud.drv"

"wdmaud.drv"="wdmaud.drv"

"wave"="wdmaud.drv"

"mixer"="wdmaud.drv"

"midi"="wdmaud.drv"

I potem zapisz jako dźwięk.reg i kliknij LPM dwukrotnie, kiedy wyskoczy monit zaakceptuj go.

sterowniki zainstalowałem, jaconon zrobiłem jak poradziłeś i dalej nic,

Złączono Posta : 02.07.2007 (Pon) 11:38

klikłem na rejstrator dźwięku i wyskoczył błąd że nagrywanie i odtwarzanie dxwięku jest nie możliwe ponieważ nie ma żadnego zainstalowanego urządzenia dźwiękowego

nie wiem czy to pomoże ale na 98 też nie odtwarzał dźwięku no i otwarłem plik dźwiękowy i mi odtwarzało :lol: :lol: :lol: