Brak dzwięków systemowych Win xp pro sp2

(system) #1

Mam troche dziwny problem. Nie mam dzwięków systemowych typu opróżnianie kosza itd.. Ale wszystkie inne są. Słychać dzwięk w otwarzaczach Mp3 i filmowych. W menadzerze urządzeń nie ma problemów. W panelu sterowania ustawiałem dzwięki i nic dalej to samo. Słychać tylko dzwięk z głośnika PC. Karta jest zintegrowana z płytą głowną. Raeltek AC97. Kilka razy ją wywalałem i instalowałem ponownie. I nic nie pomaga już nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Dodam jeszcze że stało się to tak podejrzewam po błedzie winampa 5.094 którego narazie wywaliłem.

(system) #2

A patrzyles w Start - Panel Sterowanie -Dzwieki i urzadzenia audio - zakladaka dzwieki - tam masz wybor dzwiekow do okreslonej akcji

(system) #3

Tak wiele razy i ustawiałem na domyślne i swoje konfiguracje i nic.

Normalnie jak wezme podgląd tam dzwięku to słychać. Ale sam system nie chce ich coś używać.

(JNJN) #4

A zobacz panel sterowania - dzwięki i urządzenia audio - zakładka dzwięki i schemat dzwiękowy i ma być ustawione na domyślne dla windows.Ok i zobacz.

(system) #5

Ustawiałem tak wiele razy i nic ciagle to samo. Co dziwne on otwarza te dzwięki jak mu wcisne odtwórz natomiast system niech ce tego używać. Np: zamiast sygnału przychodzenia maila jest sygnał z głośnika PC i tak samo jest z suwakiem do głośności jest tylko brzdek z kompa nic więcej.

Już ręce mi na to opadają kombinuje na wszyskie strony. :frowning: :frowning: :frowning:

(JNJN) #6

W usługach sprawdź czy masz włączoną usługę Windows Audio ma być uruchomiona i automatyczny.

Panel sterowania - narzędzia administracyjne - usługi.

(system) #7

Była uruchomiona i ustawiona na automatyczny. Wyłaczyłem ją i włączyłem z powrotem i nic dalej to samo :frowning: :frowning:

Może w rejestrze systemu gdzieś jest jakiś klucz co odpowiada za to ?? Bo nie wiem czy przy błędzie winampa jaki mi wystąpił właśnie przy odtwarzaniu pliku .wav nie poprzestawiał tam czegoś.

(JNJN) #8

A płyty na nforce to nie masz,bo coś piszą że na najnowszym sterowniku dzwięku ten problem występuje.

(system) #9

Mam nforce 3 to jest płyta Asus k8n-e deluxe socket 754.

Ale ja żadnego nowego sterownika nie ściagałem działam na tych co dostałem z płytą.

Nie wiem może to coś komuś przybliży dziś sciagnął mi system nowe aktualizacje może potrzeba jest wgrać jakieś nowe sterowniki ??

(JNJN) #10

To spróbuj najnowsze stery do dzwięku, a może zaskoczy.

http://www.station-drivers.com/page/nvidia%20nforce.htm

Jak nic szukaj,ostatecznie format.

Jak coś znajdę to napisze.

UPDATE

Z uruchom komenda sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napedu,po sfc spacja.

(system) #11

Ściągnołem i nic dalej to samo.

Zrobiłem to już wcześniej ale teraz dla spokoju tez puknołem i odpaliłem kompa ponownie i nic :frowning: :frowning: :frowning:

Pozostaje mi jedno format albo się do tego przyzwyczaić. Bo dzwięk wszędzie jest tylko mnie ta krowa z głośnika obudowy denerwuje.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

(Djmac) #12

Inne rozwiazanie bez formatu => odłacz glosniczek z obudowy :slight_smile:

(JNJN) #13

Poczytaj

Tu

(system) #14

Ok zmordowałem to jakoś

Wina leżała jednak w kodekach ale ja miałem K-lite mega pack 1.33. Ściągnołem ze strony producenta wersje 1.36 i pomogło. Nie wiem może te aktualizacje systemowe namieszały albo bład tego winampa. Wazne że pomogło.

Dzięki JN za naprowadzenie na właściwy trop :smiley: :smiley: :smiley:

(mgr.inz.Player) #15

Tak. U mnie padło po aktualizacji Windowsa.

znalazłem rozwiązanie ( sam , bez google :smiley: ).

Podaję link z plikiem .reg.

1) http://www.republika.pl/bercik64/FIX%20 ... Player.reg ( prawym myszy; zapisz)

2) dwuklik , TAK , OK

W moim przypadku nie był wymagany restart Windows (ikonka po restarcie).

Posiadam SoundBlaster Live! 5.1 więc nie wiem jak z innymi kartami.

(DiamondBack) #16

Gratuluje znalazles rozwiazanie na problem ktory mnie nekal od dluzszego czasu :wink:

proponuje utworzyc nowy temat w dziale sprawdzone porady...:wink:

(Wowka1) #17

mam odobny problem z dzwiekami zaloguj wyloguj brak ich system xp karta zintegrowana zpłytą

ASRock K7VT4A Pro

Złączono Posta : 04.09.2006 (Pon) 12:42