Brak dżwięków w przegladarkach na Win XP

Witam,

od kilku dni nie mam żadnych dźwięków w przeglądarkach. Pozostałe dźwięki tj. systemowe, w odtwarzaczach, aplikacjach czy w grach są.

Problem dotyczy zarówno IE8 jak i Firefox 15 i pojawił się nagle - początkowo myślałem, że to sprawa jakiejś infekcji ale pełne skanowanie antywirusowe niczego nie wykryło.

Mam zainstalowaną najnowszą wersję Adobe Flash Player, pozostałe wtyczki są aktualne. Dla pewności przeinstalowałem Adobe Flash Player jednak nic to nie dało. Wprowadzałem wszelki Pliki Modyfikacje " reg " i nie pomaga. Sprawdzałem również w opcjach internetowych czy coś się nie poprzestawiało ale wszystko jest w porządku.

Z chwilą gdy zniknęły dźwięki mój Firefox 15 nagle zaczął strasznie mulić i bardzo spowolniał, IE8 zachowuje się normalnie. Gdy wyłączę ochronę w KIS 12 to Firefox odzyskuje sprawność i szybkość niestety bez dźwięków.

Pozdrawiam i bardzo prosiłbym o jakąś poradę bo naprawdę nie wiem co się stało i co robić dalej a bardzo bym chciał uniknąć “formatu”.

Coś mi świta … próbowałeś wyłączyc (a nawet odinstalować) wtyczki FF dotyczące Kasperskiego ? (bodajże URL Advisor i Anty Baner - czy jakoś tak).

Jak dobrze pamiętam to chyba od wersji 11 Firefox blokuje wszystkie wtyczki dotyczące Kasperskiego jako niezgodne z programem i są wyłączone.

Chętnie bym je odinstalował skoro i tak są wyłączone ale z poziomu przeglądarki jest to raczej nie możliwe (nie ma opcji odinstalowania). Szukałem w “Documents and Settings” oraz “Program Files” ale nie znalazłem tych wtyczek by usunąć je ręcznie.

To chyba coś takiego:

w górnym pasku adresu about:plugins

Zostanie otworzona strona z wykazem zainstalowanych wtyczek.

A mnie się zawsze wydawało, że wtyczki się de-instaluje z poziomu FF poprzez użycie about:plugins (czy może config - nie pamiętam dokładnie)

W about:config wtyczki się modyfikuje i tam można wyłączać. Może w KIS trzeba dodać wyjątek?

Dzięki, ale wydaje mi się, że troszkę uciekliśmy od tematu…

Wtyczki od Kasperskiego mam już usunięte za pomocą Edytora Rejestru tylko jak nie mogłem obejrzeć żadnego filmu w obu przeglądarkach tak dalej nie mogę a i FF dalej muli z włączoną ochroną.

Czekam na dalszą konkretną pomoc.

Spróbuj przeczyścić tymczasowe dane przeglądarek, np. poprzez CCleaner albo we właściwościach IE / w FF Firefox - Opcje - Opcje - Prywatność. Ewentualnie przeinstaluj przeglądarki, odinstaluj i zainstaluj na nowo.

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie tematem i pomocne rady.

O dziwo wszystko na nowo działa poprawnie : dźwięki powróciły do przeglądarek , FF hula jak nowy.

Muszę przyznać, że absolutnie nie mam pojęcia co tak naprawdę pomogło - czy usuniecie zablokowanych wtyczek Kasperskiego, czy też gruntowne czyszczenie rejestru (Registry Mechanic, jv16 Power Tools ) a może zainstalowanie najnowszego pakietu K-Lite Mega Codec Pack lub ponowne przeinstalowanie Adobe Flash Player.

Byłem już skłonny przeinstalować FF. Przygotowałem kopię zapasową zapisanych haseł i zakładek i poszedłem spać. Następnego dnia włączyłem komputer i … oniemiałem z wrażenia : WSZYSTKO BYŁO OK.

Co pomogło - naprawdę nie wiem choć bardzo bym chciał się dowiedzieć.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i rady - pozdrawiam eddi.