Brak dźwięków

witam,

cos mi się porobiło że nie mam dźwiękow, tzn nie ma np. dźwięku logowania, on jest akurat mało potrzebny, ale wkurza mnie że nie są odtwarzane dźwięki antywirusa. (xp home)

może ktos miał podobny problem? :o

dodam ze mp3 i inne sa odtwarzane

sprawdż w panelu Volume control czy nie masz czegoś wyciszonego albo wyłączonego.

Nie oburzaj się że to jest oczywiste, ale czasem nie zdajemy sobie sprawy że sami łapiemy się na banałach :smiley: :smiley: :smiley:

Masz WIN 98 jaka karta dzwiękowa.

Panel sterowania - dzwięki - schemat dzwiękowy lub dzwięki systemowe zobacz czy są przypisane do danej czynności kompa.

Dodać dzwięk jak nie ma.

Dzwięki z reguły są w katalogu windows - media.

mam xp home,

a w ustawieniach dźwięków poszczególne dźwięki są przypisane, ale się nie odtwarzają kiedy powinny. :-({|=

kartę dźw nie wiem jaką mam

Usuń cały schemat dzwiękowy,restart kompa i przypisz ręcznie dzwięk który chcesz i sprawdz.

Klikasz na zdarzenie dzwiękowe - przeglądaj - katalog Media wybierasz dzwięk- OK - zastosuj i powinno grać.

Spawdz katalog windows - media może nie masz dzwięków wtedy trzeba uzupełnić.

w Media dżwięki sa, jak je otwieram bezpośrednio to się odtwarzają, ale jak przypiszę w schemacie dźwiękowym to niestey nic sie nie odtwarza.

skopiowałem też całe Media do innego folderu i też nie pomogło :o :o

Karta zintegrowana czy PCI.

Odinstaluj oprogramowanie i stery do karty muzycznej, dobrze posprzątaj po sterach,restart kompa i wgraj stery i oprogramowanie i zobacz.

Scan kompa na szkodniki

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow.

Może masz jakieś programy do obróbki dzwięku.

Lub karte PCI nieraz ich oprogramowanie narzuca własne dzwięki systemowe i nie przyjmują ustawień z katalogu Media.

zintegrowana,

jakie masz na myśli do obróbki dźwieku?

jak karta jest zintegrowana to jak ja widac w menedżerze urzązdeń, skąd potem pobrać stery?

całe oprogramowanie odisntalować?

Możliwe że on nie ma karty dźwiękowej :stuck_out_tongue: i po prostu ma dźwięk z płyty głównej wtedy trzeba wejść do Menadżera urządzeń i tam coś pokombinować ale już nie pamiętam dokładnie :lol:

Chyba chodzi o to, że ma kartę zitegrowaną z płytą główną, a nie ze jej nie ma :? :? :? :? :?

Jak masz karte zintegrowaną z płytą główną to stery i oprogramowanie masz na płycie CD do płyty głównej.

Jak nie masz sterów do XP weź książke płyty głównej i dokładnie odczytaj jaki masz rodzaj AC97 i pobierz stery dokładnie do tej karty do systemu XP z netu.

Wpisy w menadzeże urządzeń -kontrolery dzwięku i gier są różne,zależy od typu karty muzycznej.

Odinstaluj aplikacje sterującą kartą muzyczną,później menadzer urządzeń i odinstaluj wszystkie wpisy dotyczące karty muzycznej w gałęzi kontrolery dzwięku,restart kompa i jak komp zacznie wykrywac komponenty dzwięku na wszystko daj ANULUJ o ile się da.

Wkładasz CD od płyty głównej i instalujesz stery i oprogramowanie do karty muzycznej lub instalujesz ze steru rozpakowanego w katalogu systemowym pobranego z netu.

Programy do obróbki dzwięku - jak nie wiesz o co chodzi to nie masz.