Brak dźwięku 5.1 Windows 7

Witam serdecznie wszystkich,

mam taki problem z karta dźwiękowa.

Ostatnio zakupiłem sobie taką kartę:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/57470/Podzespo_y_PC/Karty_muzyczne/Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Surround_5_1_USB.html

Do moich głośników Logitech X-540

I tu zaczyna się problem, zainstalowałem sterowniki, potem ko figuracja i nadal jak ustawiam dźwięk 5.1 to słychać tylko 2 przednie albo sam center.

W Windowsie czy tez w oprogramowaniu Creative gdy robię test głośników nie słychać wszystkich.

Nie wiem czy to wina karty, czy czegoś innego. Dodam ze pracuje na Windows 7. Bardzo proszę o pomoc bo już sam nie wiem co mam o tym myśleć.

Z góry wielkie dzięki

Wyłącz w BIOSie zintegrowaną kartę dźwiękową, bo może być konflikt dźwiękowy. Powinno zadziałać.

vanquelo , od czego jest dział Hardware? czytaj opisy działów, zanim założysz temat. Popraw tytuł na konkretny. Przeczytaj regulamin.

Wyłączyłem w Biosie zintegrowaną ale to nic nie dało dalej podczas testu dźwięku nie słychać wszystkich głośników. Słysze tylko 2 przednie. Jakieś inne pomysły?

A głośniki dobrze podłączone? Być może kabel nie jest dobrze dociśnięty i dlatego źle działa.

Właśnie wszystko jest dobrze podpięte… sprawdzałem kilka razy nawet wczoraj podłączyłem głośniki do zintegrowanej, i to samo może i słychać we wszsytkich głośnikach ale przy teście nie ustawie sobie żadnego po kolei bo nie działają…

Nie wiem co mam robić, może to wina Windows 7 ?

Jeżeli nadał masz problem, to proponuję sprawdzić jeszcze ustawienia w aplikacjach Creativa. Przy instalacji sterowników powinna zainstalować się aplikacja Creative Audio Console. W jednej z zakładek chyba Speakers trzeba sprawdzić czy ustawiona jest opcja głośników 5.1. Tak przynajmniej jest u mnie. Generalnie w opcjach głośników ustawia się ile głośników ma pracować. Możesz to również sprawdzić w Panelu Sterowania Windowsa zakładka Dźwięki i urządzenia audio.