Brak dźwięku 5.1 Windows 7


(system) #1

Witam serdecznie wszystkich,

mam taki problem z karta dźwiękowa.

Ostatnio zakupiłem sobie taką kartę:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/57470/Podzespo\_y\_PC/Karty\_muzyczne/Creative\_Sound\_Blaster\_X\_Fi\_Surround\_5\_1\_USB.html

Do moich głośników Logitech X-540

I tu zaczyna się problem, zainstalowałem sterowniki, potem ko figuracja i nadal jak ustawiam dźwięk 5.1 to słychać tylko 2 przednie albo sam center.

W Windowsie czy tez w oprogramowaniu Creative gdy robię test głośników nie słychać wszystkich.

Nie wiem czy to wina karty, czy czegoś innego. Dodam ze pracuje na Windows 7. Bardzo proszę o pomoc bo już sam nie wiem co mam o tym myśleć.

Z góry wielkie dzięki


(Globo3) #2

Wyłącz w BIOSie zintegrowaną kartę dźwiękową, bo może być konflikt dźwiękowy. Powinno zadziałać.


(Monczkin) #3

vanquelo , od czego jest dział Hardware? czytaj opisy działów, zanim założysz temat. Popraw tytuł na konkretny. Przeczytaj regulamin.


(system) #4

Wyłączyłem w Biosie zintegrowaną ale to nic nie dało dalej podczas testu dźwięku nie słychać wszystkich głośników. Słysze tylko 2 przednie. Jakieś inne pomysły?


(Globo3) #5

A głośniki dobrze podłączone? Być może kabel nie jest dobrze dociśnięty i dlatego źle działa.


(system) #6

Właśnie wszystko jest dobrze podpięte.. sprawdzałem kilka razy nawet wczoraj podłączyłem głośniki do zintegrowanej, i to samo może i słychać we wszsytkich głośnikach ale przy teście nie ustawie sobie żadnego po kolei bo nie działają...

Nie wiem co mam robić, może to wina Windows 7 ?


(Mały miś) #7

Jeżeli nadał masz problem, to proponuję sprawdzić jeszcze ustawienia w aplikacjach Creativa. Przy instalacji sterowników powinna zainstalować się aplikacja Creative Audio Console. W jednej z zakładek chyba Speakers trzeba sprawdzić czy ustawiona jest opcja głośników 5.1. Tak przynajmniej jest u mnie. Generalnie w opcjach głośników ustawia się ile głośników ma pracować. Możesz to również sprawdzić w Panelu Sterowania Windowsa zakładka Dźwięki i urządzenia audio.