Brak dźwięku - Abit NF7-S, XP ,Sp2, Ath 1900+

Serdecznie witam,

problem chyba powszechny, ale dotąd nie udało mi się go rozwiązać.

Mnie przytrafił się po wymianie obudowy komputera. Stąd też biorę pod uwagę fizyczne uszkodzenie części płyty głównej (np. mini-jack). W biosie próbowałem z on-board audio oraz obniżeniem “Mhz”. Comodo, Mbam, SpySAD, kilka programów do naprawy rejestru, w tym CCleaner - to programy, które zastosowałem. Próbowałem też zwierać piny FP-Audio1 jak w instrukcji oryginalnej oraz podłączać stopniowo karty; graficzną Radeon 9550 i Aver007 i Usb na pgł. Próby podłączenia zamiennie, panelu przedniego oraz tylnego nie przyniosły również żadnego skutku. Zainstalowaną mam nForce APU / Soundstorm z wersją sterownika audio 4.65, którą przeinstalowałem, a obok DirectX 9.0c, Net.Framework 2.0. Zainstalowanych jest też sporo kodeków audio, które nigdy nie sprawiały kłopotów. Mam też tuner Aver 007, do którego mogę podłączyć mini-jack i odebrać dźwięk, ale nie mogę wtedy zrobić ani głośniej ani ciszej itd. Nie mam dźwięku w tunerze tv, w odtwarzaczach oraz na stronach internetowych. A w słuchawkach, z których korzystam, co jakiś czas słyszę ciche buczenie.

Nie resetowałem CMOS, nie formatowałem dysku też i nie chcę tego zrobić. Nie chcę na razie instalować SP3.

Proszę o sugestie i ewentualną rozmowę. :roll:

Być może przebicie, spróbuj czy dźwięk ruszy na kompie bez obudowy postaw płytę na kartonie czy czyś innym w miarę miękkim podepnij resztę i odpal.

Podłączyłem płytę poza obudową i nic się nie zmieniło. Analizatory widma w Winampie i Nvmixer pracują normalnie,

ale dźwięku nadal brak. Żadnych komunikatów, żadnych żółtych znaków też nie ma.

Czego jeszcze mógłbym spróbować?

Dodane 22.05.2010 (So) 23:18

Sam nie wiem, czy oddać od razu do naprawy, żeby sprawdzili audio na płycie?