Brak dźwięku AC'97

Po instalacji XP nie mam w ogóle dźwięku. Karta jest zintegrowana AC’97 Enhanced Audio Controller, Płyta głowna Shuttle MV43V(N)

Jestem laikiem ale od wczoraj czytam , ściągam różne zalecane pliki i nic.

W men.plików przy Kontrolerze multimediów audio wykrzyknik, jak wchodzę to komunikat:Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28). Próbuję ściągnąć i kreator pisze że nie może odnaleźć. ściągnęłam sterowniki realteka

Jak otwieram winampa to wyświetla komunikat Bad Direct Sound driver.error code 88780078

Przepraszam za ten chaos ale próbuję wam napisać wszystko co mi się udalo ustalić:)

Jesli ktoś może mi coś doradzić to bardzo proszę, nie daje mi to spokoju…

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 16:17

proszę pomożcie…

jeżeli masz cd rom ze sterownikami do płyty głównej tam powinny znajdować się sterowniki do karty dźwiękowej, jeżwli nie to poszukaj w internecie

http://global.shuttle.com/Download/Down … em=MV43V/N

Audio Driver

z tej strony próbowałam już sciągnąć niestety nic to nie dało.

płyty do kompa nie mam:(

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 17:40

teraz to zrobiło się już strasznie. Dałam mu ręczne wskazanie sterownika wybrałam ten który się wyświetlił pod kontrolerem dźwięków, wideo i gier tj. Kontroler VIA AC’97 Audio (WDM) i przeszło , zniknął wykrzyknik ale jak włożyłam CD do kompa to go w ogóle nie widzi.

Poza tym nic się nie zmieniło głos dalej milczy:((

Czy mogłam coś popsuć??

ale jakiego cd nie widzi?, skoro Ci wykrzyknik zniknął to sterowniki masz zainstalowane. A w biosie nie masz czasem wyłączonej zintegrowanej karty dźwiękowej?

jak wkładam płytę cd to w ogóle jej nie widzi wyświetla komunikat włóż CD do stacji

Bios sprawdzałam ale szczerze mówiąc nie znam się na tyle by coś wyszukać. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to :

PCI IDE BusMaster Disabled

przepraszam z góry ale jestem naprawdę ignorantką w tych sprawach

Czyli masz problem ze stacją czy z dźwiękiem? Może masz po prostu wyciszone? Albo głośniki źle podpięte pod zły wiesz co.

to że nie widzi płyty sterowniki karty dźwiękowej mało albo nic do tego nie mają, ale w menedżerze urządzeń nie masz żadnego komunikatu koło karty dźwiękowej? Sprawdź przerwania czy nie ma konfliktu na cd romie i karcie dźwiękowej, spróbuj inną płytę

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 21:20

PCI BUS MAster daj na Enabled albo jeśli jest taka opcja na auto, masz wyłączoną szynę PCI chociaż do cd romu ona ma niewiele w biosie, pierwszej zakładce wszystko co doyczy napędów i dysków ustaw na auto

płyty różne próbowałam i nic, ale (poprawcie mnie jeśli się mylę) jeśli nie mam odpowiedniego “narzędzia” do otworzenia np filmu czy muzyki z płytki CD to może te sterowniki audio mają jednak wpływ na to czy ją komp widzi czy nie

po tym jak ręcznie wskazałam mu ten kontroler VIA AC’97 to wykrzyknik zniknął i wyświetla mi że wszystko działa poprawnie

głośnik mam podpięty do gniazdka zielonego

a jeśli chodzi o ustawienia głośności to wszystko sprawdziłam jest ok

a stację cd rom widać w “moim komputerze”?, masz jakiś plik muzyczny na dysku to sprawdź czy ta nieszczęsna karta dźwiękowa działa / pod winampem lub wmp /. Do biosu zaglądnęłaś?

W biosie jest ok, zmieniłam to co kazałeś.

Ta stacja przedtem działała(poza odtwarzaniem głosu) musiałam coś schrzanić sama. A może jak wybrałam tego kontrolera VIA… kreator dał info , że mi nie poleca bo nie może sprawdzić czy jest zgodne i że może to spowodować nieprawidłowe działanie komputera(??)

W menadżerze wszystko jest oki żadnych ? ani !

wyłącz komputer odepnij taśmę i molexa z tego problemowego cd romu, włącz ponownie, potem znowu wyłącz, podepnij taśmę i molexa powinien Ci wykryć i zainstalować poprawnie

przepraszam Marku, że głupio zapytam : co to jest ten molex?

to jest wtyczka, ta mniejsza, ma cztery bolce którą podpinasz aby doprowadzić zasilanie do dysku

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 0:10

a głupich pytań nie ma, są tylko bez odpowiedzi

Dzięki Marku,że starałeś mi się pomóc ale muszę się poddać. Pewnie problem jest jakiś błahy ale że jestem laikiem to go nie widzę po 4 dniach prób poddaję się zanim narobię większych szkód.

pozdrawiam

ale zrobiłaś to Co Ci pisałem z tym odpięciem i ponownym podpięciem napędu?

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 19:10

karta dźwiękowa dalej nie działa?

niestety nie działa.

Zadanie chciałam wykonać ale nie dałam rady wyciągnąć tego molexa. Po włączeniu kompa włożyłam inną CD i ruszyła więc stwierdziłam że jest oki. Ale bratanek chciał zainstalować grę i problem znowu się pojawił. Więc już totalnie nie wiem o co chodzi. W związku z tym stwierdzam że musi to ktoś mądry obejrzeć.

Raz jeszcze wielkie dzięki. Napiszę Wam co i jak jak mi naprawią.

pozdrawiam

Może masz stery na inny system, niż na ten jaki masz teraz?