Brak dzwieku? Ale dzwiek jest!

Witam ostatnio spalil mi się zasilacz wczoraj przyszedl nowy został podlaczony iii nie mam dzwieku. Jak odpale jakas muzyke czy film to windows pokazuje że dzwięk jest i działa jednak w sluchawkach nic nie slychac(sluchawki działają bo sprawdziłam, sprawdziłam nawet inne na tym kompie) Przeinstalowałam system od nowa ale dzwięku nadal nie ma co robic?

mam win 7

płyta głowna to:    ASRock 4Core1600-GLAN

Dzwiękówka:  Realtek ALC662

 

Pomocy :x

Pobierz, wypakuj i zainstaluj w tej kolejności. Po instalacji pierwszego sterownika restart i instalacja drugiego.

 

 

ftp://europe.asrock.com/drivers/Intel/INF/INF_Win7-64_Win7(9.1.1.1020).zip

ftp://europe.asrock.com/drivers/Intel/Audio/Realtek_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP_2K(R2.31).zip

Zainstalowałam jednak nadal nic dzwięk niby jest ale go nie słychać. Dodam że jak wpinam coś do gniazda jedne czy 2 słuchawki nie ma dzwięku na ogól gdy się coś wpina jest takie jak by zwarcie nawet jak do telefonu się wpina słychac takie pykniecie a tutaj kompletnie nic.

 

Możliwe,że płyta uszkodzona?

 

Czy karta dźwiękowa włączona w biosie?

 

Wcześniej też miałeś W7?

Zobacz w biosie czy czasem karta dźwiękowa nie wyłączona. Jest ikonka od dźwięku przy zegarze? Nic nie wyciszone?

Nie sadze by płyta była uszkodzona ;/ karte sprawdziłam w biosie juz wczoraj i jest włączona. Ikona koło zegara pokazuje ze wszystko jest ok jak odpale muzyke to se nawet tam podskakuje itp no ale dzwieku nie ma. Moge dodać że wczoraj jak znajomy probował pomoc i wszedł na mojego kompa przez teamviewera to on podczas podłączania słyszał dzwieki z komputera jednak w słuchawkach caly czas cisza.

a dodam że wczesniej mialam tego samego windowsa 7 i nie bylo problemow o.o

http://pics.tinypic.pl/i/00550/7lo3p90gbruq.jpg

W/g systemu OK, co nie znaczy, że nie ma uszkodzenia między gniazdami, a chipem.

 

Rozumiem, że sprawdzane na panelu przednim i zielonym gnieździe z tyłu?

tak 

:frowning:

 

Więc wniosek prosty - masz uszkodzone słuchawki.

 

Druga sprawa nie mają na kablu ściszania lub jakiegoś włącznika.

Lub jeszcze tak:

 

1 Reset biosu baterią

 

 

2 Sprawdź podłączenie panela przedniego audio do gniazda audio płyty

 

3 Uruchom coś bootowalnego (dystrybucję Linuksa) poza systemem W7 i sprawdź dźwięk

 

np lub inny

http://www.linuxliveusb.com/

Pisałam że sluchawki dzialaja byly podpiete do 2 komputera i do telefonu i dzwiek w nich jest i mikrofon tez dziala poza tym sprawdzilam tez inne sluchawki oraz glosniki i kazda z tych rzeczy dziala lecz nie dziala podpieta pod tego kompa. tak maja ale sa wlaczone i ustawione glosno

To wyraźnie problem sprzętowy, twój znajomy słyszał dźwięk generowany przez system ale wysyłany nie do karty dźwiękowej tylko wprost do niego po łączach natomiast ty nic nie słyszysz ponieważ karta dźwiękowa nie generuje dźwięku na wyjściu.

Uruchomienie jakiegoś linuxa z pena lub z CD może pomóc określić czy problem jest sprzętowy czy programowy.

 

 

Czyżbyś był kolejną ofiarą zasilacza z czarnej listy? Jakiej firmy zasilacz miałeś, jaki masz teraz?

Tu masz tą czarną listę oraz wyjaśnienie czemu te zasilacze nadają się do śmieci: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

 

Wygląda na to że zasilacz gdy wyzionął ducha uszkodził ci również płytę główną co jest typowe dla zasilaczy z czarnej listy.

Przyjrzyj się dokładnie płycie głównej czy nie ma nigdzie spuchniętych kondensatorów lub innych oznak uszkodzenia chociaż nawet jak nie będzie żadnych widocznych uszkodzeń to nie znaczy że płyta nie jest uszkodzona, niestety w tej chwili wszystko na to wskazuje.

 

A tak swoją drogą to ostatnio dużo na naszym forum wątków z info że spalił się zasilacz (a po tym pojawiły się jakieś problemy) gdzie dowiadujemy się że był on z czarnej listy lub nie mamy o nim żadnej informacji.

Czyżby upały wykańczały masowo szajs zasilacze?

eunka87

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.