Brak dźwięku Asus Xonar DG na ubuntu 10.10


(zorro997) #1

Jest mały problem. Bo w pełni zaktualizowany system nie widzi tego urządzenia(10.10). Nowszy ubuntu radził sobie z tym bez problemu (11.10). Zmienił bym wersję ale zależy mi, żeby osiąść sobie spokojnie na 10.10. Próbowałem już z poradnikami na forum ale nic nie chce mi pyknąć. A tak bez dźwięku strasznie cicho :slight_smile:

Mógłby mi ktoś łopatologicznie, krok po kroku, wytłumaczyć jak zrobić, żeby to wszystko poszło? Byłbym dozgonnie wdzięczny. Bardzo mi na tym zależy. Postaram się teraz pousuwać wszystko co zainstalowałem do tej pory. Żeby można było spokojnie zacząć od początku.

Próbowałem już instalować najnowsze pulseaudio ale nic się nie dzieje. Wchodzę na http://www.pulseaudio.org albo na "http://freedesktop.org/software/pulseaudio/pavucontrol//". Rozpakowuje archiwum wchodzę do niego za pomocą konsoli. Polecenie "./configure" działa, za to następne kroki, czyli "make" i "sudo make install" nie dają żadnych wyników. Co robić?

Polecenia "arecord --list-devices" wyświetla mi, że nie mam żadnej karty dźwiękowej. Udało mi się zainstalować najnowszą alsę za pomocą skryptu ale nie dało to, żadnych efektów. Tzn. nadal nie miałem w ustawieniach dźwięku wyboru urządzenia.